"Наслідки трагедії будуть зрозумілі десь за тиждень" — Зеленський про Каховську ГЕС

. Президент України Володимир Зеленський, 6 червня 2023 року. Фото: ОПУ

​​Наслідки підриву росіянами Каховської ГЕС будуть зрозумілі приблизно за тиждень. Про це сказав президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з журналістами у Києві 6 червня, передає кореспондент Суспільного.

“Дуже складна ситуація. Ви знаєте, що там є відповідна пляма, з якою будуть боротися. Нам зрозуміло що буде затоплено від 35 до 80 населених пунктів. Ми розуміємо, що будуть великі проблеми, тому ми готувалися, з питною водою навіть там, де не затоплено”,  — сказав президент.

За його словами, йдеться про  увесь регіон  — Дніпропетровщину, Запоріжжя, Херсонщину.

“Наслідки трагедії будуть зрозумілі десь за тиждень, коли піде вода простою мовою. Буде зрозуміло, що там залишилось і що буде далі. Паралельно всі команди працюють, всі на місці”, — наголосив Зеленський.

Він додав, що Україна підключає міжнародну спільноту на рівні голів держав та урядів, щоб зафіксувати цей воєнний злочин Росії.

“Тут ми розуміємо, що це тероризм. Вони заздалегідь замінували і зробили це власноруч. Ми розуміємо, що це зовсім інша класифікація. Розмовляли з ЄС, з НАТО, з ОБСЄ, також скликаємо Раду безпеки. Також буде звертатися до представників Міжнародного кримінального суду. На наш погляд, це відповідний злочин”, — сказав Зеленський.

За словами президента, це дуже важливий момент, на який він хотів би, щоби міжнародна спільнота звернула увагу. Президент зазначив, що зараз буде концентрувати всіх українських дипломатів на роботі саме з державами, які постійно займають посередницьку позицію.

"Особливо, так воно і є, це ті держави, які завжди приділяють питання екопитанням і ековикликам. Це саме зараз той випадок. Дуже хочеться тут реакції від Латинської Америки, від Азії. Я дав відповідний наказ з’єднатися з відповідними лідерами і представниками як держав, так і організацій. Ми будемо піднімати це питання максимально", — наголосив президент.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС

Російські війська підірвали Каховську ГЕС. Масштаб руйнування, швидкість і обсяги води, ймовірні райони підтоплення наразі уточнюються, повідомив в Telegram речник оперативного командування "Південь" Владислав Назаров.

Внаслідок підриву Каховської ГЕС на Херсонщині евакуюють людей з потенційних зонзатоплення на правобережній частині Херсонщини — з сіл Миколаївка, Ольгівка, Льово, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Придніпровське, Садове, та частково місто Херсон.

За повідомленням Енергоатому, стрімке зниження рівня води в Каховському водосховищі є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС. Наразі ситуація на станції під контролем, український персонал моніторить усі показники.

Україна ініціює засідання Радбезу ООН через підрив росіянами Каховської ГЕС.