Україна ініціює засідання Радбезу ООН через підрив Росією Каховської ГЕС

Засідання Ради безпеки ООН. Фото: AP

Україна ініціює засідання Радбезу ООН через підрив Росією Каховської ГЕС. Дата засідання ще не відома, розповів Суспільному прессекретар постійного представника України при ООН Сергія Кислиці.

Як повідомили в МЗС України, за підсумками засідання РНБО зранку 6 червня був погоджений перелік дій МЗС України, який, зокрема, включає скликання Україною термінового засідання Ради Безпеки ООН та винесення питання російського теракту на засідання Ради керуючих МАГАТЕ, а також задіяння Механізму цивільного захисту Європейського Союзу.

"Так, отримали відповідне доручення. Працюємо", — сказав Суспільному прессекретар Кислиці.

Дата засідання ще не відома, але Україна звернулася з терміновим запитом.

“Очікуємо на оперативну реакцію одразу як розпочнеться робочий день. В Нью-Йорку ще 07:00 ранку, але ми вже значну частину роботи провели. Ми зараз керуємося заявою МЗС, де зазначається про скликання Радбезу", — пояснили Суспільному.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС

Російська окупаційна армія підірвала Каховську гідроелектростанцію в Херсонській області. Машинну залу станції повністю зруйновано, вона не підлягає відновленню. Близько 80 населеним пунктам, у тому числі Херсону, загрожує підтоплення.

Голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін заявив, що у критичній зоні затоплення на правобережжі Херсонщини перебувають близько 16 тисяч людей.

В Енергоатомі повідомили, що підрив окупантами греблі Каховської ГЕС може мати негативні наслідки для Запорізької атомної електростанції, проте поки що ситуація лишається контрольованою.

"На даний час ситуація на ЗАЕС під контролем, український персонал моніторить усі показники", — зазначили в Енергоатомі.