Жертв немає: уряд провів засідання комісії ТЕБ та НС через підрив Каховської гідроелектростанції

. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Фото: Пресслужба КМУ

Уряд провів засідання державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо руйнування російськими окупантами Каховської ГЕС.

Про це на своєму Telegram-каналі повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

"Провели засідання Державної комісії ТЕБ та НС щодо руйнування росіянами Каховської ГЕС. Заслухав оперативну інформацію від ОВА, "Укргідроенерго" та міністерств. Наразі жертв серед населення через високу воду немає", — заявив прем’єр.

За його словами, за результатами засідання уряд сформував чотири головні завдання:

  • організувати евакуацію та розміщення людей на безпечних територіях;
  • не допустити розвитку найгіршого сценарію на ЗАЕС;
  • забезпечити населення питною водою;
  • оцінити екологічні наслідки підриву ГЕС.

"Усі отримали завдання й доручення по кожному з цих пунктів. Рішення мають бути напрацьовані швидко й невідкладно. Члени держкомісії отримують регулярні оновлення щодо ситуації", — додав Шмигаль.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС росіянами

Близько 2:50 ночі російські війська підірвали Каховську гідроелектростанцію в Херсонській області. Машинна зала ГЕС повністю зруйнована, електростанція не підлягає відновленню, повідомили в енергетичній компанії "Укргідроенерго".

Близько 80 населеним пунктам, у тому числі Херсону, загрожує підтоплення, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін заявив, що у критичній зоні затоплення на правобережжі Херсонщини перебувають близько 16 тисяч людей.

Держприкордонслужба поширила відеозапис, який свідчить про те, що майже вся ГЕС перебуває під водою.

Президент Володимир Зеленський назвав дії російських військ із підриву Каховської гідроелектростанції черговим актом тероризму. Через інцидент він скликав термінове засідання Ради національної безпеки і оборони.

Неконтрольоване зниження рівня водосховища є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС, заявили в Укргідроенерго. У ДП НАЕК "Енергоатом України" зазначили, що поки що ситуація лишається контрольованою. Енергетики пояснили, що вода з Каховського водосховища необхідна для того, щоб станція отримувала підживлення для конденсаторів турбін і систем безпеки ЗАЕС.

Водночас Міжнародне агентство з ядерної енергії заявило, що безпосередня небезпека для Запорізької АЕС наразі відсутня.