Підрив Каховської ГЕС: Міноборони попереджає про російські міни, які могло знести водою

. Херсонщина. Підірвана Каховська ГЕС, 6 червня 2023 року Фото: Каховська міська територіальна громада/Facebook

Про підвищену небезпеку від вибухонебезпечних предметів попереджає Міноборони людей, які перебувають у зоні підтоплення внаслідок підриву росіянами греблі Каховської ГЕС.

“Ворожі мінні загородження опинились під водою та можуть бути знесені потоками”, — йдеться у повідомленні.

У відомстві додали, що ситуація, що склалась внаслідок спричиненої росіянами техногенної катастрофи, вивчається Державною спеціальною службою транспорту МО України.

“Своїми діями Росія вчинила військовий злочин адже дамби — це об’єкти, захищені законами воєнного часу та Женевською конвенцією”, — наголошують у Міноборони України.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС

Російська окупаційна армія підірвала Каховську гідроелектростанцію в Херсонській області. Машинну залу станції повністю зруйновано, вона не підлягає відновленню. Близько 80 населеним пунктам, у тому числі Херсону, загрожує підтоплення.

Голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін заявив, що у критичній зоні затоплення на правобережжі Херсонщини перебувають близько 16 тисяч людей.

В Енергоатомі повідомили, що підрив окупантами греблі Каховської ГЕС може мати негативні наслідки для Запорізької атомної електростанції, проте поки що ситуація лишається контрольованою.

"На даний час ситуація на ЗАЕС під контролем, український персонал моніторить усі показники", — зазначили в Енергоатомі.