Підрив Каховської ГЕС: у МОЗ розповіли, як допомогти людині, яка тоне

. Фото: Укргідроенерго

"Велика вода" через підрив росіянами Каховської ГЕС несе безліч небезпек, одна з яких ризик потонути. У Міністерстві охорони здоров'я нагадали правила надання домедичної допомоги людині, яка тоне.

"Передусім важливо переконатися, що порятунок інших не зашкодить вам самим – бережіть власне життя, не ризикуйте ним. Покличте на допомогу, якщо не впевнені у власних силах. Пам’ятайте, що надавати першу допомогу у воді можуть лише досвідчені рятувальники", — йдеться й повідомленні.

Якщо людина, яку витягли з води, не реагує, слід викликати екстрену медичну допомогу за номером "103" та дотримуватися порад на інфографіці.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС

Російська окупаційна армія підірвала Каховську гідроелектростанцію в Херсонській області. Машинну залу станції повністю зруйновано, вона не підлягає відновленню. Близько 80 населеним пунктам, у тому числі Херсону, загрожує підтоплення.

Голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін заявив, що у критичній зоні затоплення на правобережжі Херсонщини перебувають близько 16 тисяч людей.

В Енергоатомі повідомили, що підрив окупантами греблі Каховської ГЕС може мати негативні наслідки для Запорізької атомної електростанції, проте поки що ситуація лишається контрольованою.

"На даний час ситуація на ЗАЕС під контролем, український персонал моніторить усі показники", — зазначили в Енергоатомі.