Швеція виконала вимоги Туреччини для вступу в НАТО — Столтенберг

. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Фото: АР

Уряд Швеції виконав усі свої зобов’язання перед Туреччиною, необхідні для її вступу до складу Північноатлантичного альянсу.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час візиту в Туреччину за результатами зустрічі із президентом Реджепом Тайїпом Ердоганом. Трансляція зустрічі велася на сайті Альянсу.

"Ми обговорили якнайшвидший вступ Швеції до НАТО. Швеція зробила величезні кроки, щоб задовольнити вимоги Туреччини, та повністю виконала свою відповідальність перед Туреччиною, щоб вступити у НАТО", — підкреслив посадовець.

Як розповів Столтенберг, він домовився з Ердоганом щодо проведення зустрічі з представниками Туреччини, Швеції та НАТО, яка має відбутись 12 червня.

"Ми зустрінемося 12 червня в рамках постійного спільного механізму, створеного відповідно до угоди в Мадриді. Членство в НАТО зробить Швецію сильною. Це також зробить НАТО і Туреччину сильнішими. Ми повинні розширити співпрацю між Туреччиною та Швецією", — наголосив генсек.

За його словами, він також привітав Ердогана з перемогою на президентських виборах та обговорив запланований саміт Північноатлантичного альянсу, який має відбутися у липні.

"Ми обговорили зокрема наступний саміт НАТО у Вільнюсі. А саме — підтримку, яку ми зможемо надати Україні", — пояснив Столтенберг.

Що відомо про вступ Швеції та Фінляндії до НАТО

Туреччина 28 червня 2022 року погодилася підтримати вступ Швеції та Фінляндії до НАТО. Три країни підписали спільний меморандум за підсумками перемовин у Мадриді.

29 червня на саміті в Мадриді країни НАТО офіційно "запросили" Фінляндію та Швецію стати членами Альянсу.

Президент Франції Еммануель Макрон підписав ратифікаційний протокол про вступ Фінляндії та Швеції до НАТО, раніше ухвалений французьким парламентом.

Станом на 29 липня дві третини членів НАТО ратифікували протоколи про вступ Швеції та Фінляндії до Альянсу

В серпні президент США Джо Байден підписав протоколи про вступ Фінляндії та Швеції до Північноатлантичного альянсу.

23 січня президент Туреччини Реджеп Ердоган сказав, що його країна не підтримає заявку Швеції на вступ у Північноатлантичний альянс через акцію у Стокгольмі, учасники якої спалили Коран.

4 квітня Фінляндія офіційно стала 31-им членом НАТО. Біля штаб-квартири Альянсу у Брюсселі урочисто підняли прапор Фінляндії.