Росія оголосить нову хвилю мобілізації найближчим часом — розвідка Естонії

Начальник Головного управління розвідки Міноборони Естонії Марго Гросберг. Скриншот з відео

Росія, ймовірно, оголосить нову хвилю мобілізації найближчим часом.

Про це на пресконференції сказав начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони Естонії Марго Гросберг, повідомляє ERR.

Він зауважив, що кількість обстрілів з боку російської армії сил має сильну тенденцію до зниження.

"У російській армії відбувається реорганізація і заміна підрозділів. На заміну частинам, які кілька місяців перебували на кордоні, приходять більш свіжі та поповнені підрозділи. До початку очікуваного наступу України, РФ намагається поповнити свої втрати. Увага приділяється підготовці до оборони, тому наступальних операцій проводиться менше", – сказав Марго Гросберг.

За його словами, наразі співвідношення сил на фронті один до одного, оскільки внаслідок оголошеної у вересні мобілізації Росія змогла поповнити втрати.

"Для проведення успішного наступу атакуючій стороні потрібна триразова перевага", – сказав Гросберг.

Він додав, що оголошена 1 квітня у РФ вербувальна кампанія особливих успіхів не принесла.

"Враховуючи всі ці нюанси, дуже висока ймовірність того, що в якийсь момент буде оголошено про нову хвилю мобілізації, як це було у вересні минулого року. Мобілізація потрібна для того, щоб Російська Федерація змогла виконати поставлені цілі в Україні", – сказав Марго Гросберг.

Говорячи про Бахмут, він зазначив, що ПВК "Вагнер" почала передавати свої позиції в місті регулярним військам РФ.

"За словами самого Пригожина, до 5 червня "вагнерівці" покинуть Бахмут. Ми бачимо, що перші підрозділи вже покинули свої позиції", – сказав він.

Гросберг також сказав, що не знає, коли розпочнеться український контрнаступ, проте каже, що видно його підготовку.

"Протягом останніх тижнів Збройні сили України проводили формування з метою зайняти потенційно вигідну позицію для початку наступу й атакували командні та логістичні підрозділи армії РФ. Зокрема, було знищено техніку та обладнання, яке, найімовірніше, перешкоджатиме наступу, зокрема, засоби протиповітряної оборони, артилерію і танки", — сказав начальник Головного управління розвідки Естонії.

Що відомо про підготовку українського контрнаступу

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв’ю американському телеканалу Fox News 14 квітня заявив, що українська влада нині сконцентрована на підготовці контрнаступу для звільнення своїх територій від російських загарбників.

12 квітня глава українського уряду повідомив, що під час його візиту до США Шмигаль і міністр оборони США Ллойд Остін під час зустрічі обговорили нагальні потреби України для успішного проведення контрнаступальної операції.

18 квітня секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Україна почне контрнаступ проти російських військ, коли буде готова: "Якщо ми не будемо готові, то ніхто не буде починати (контрнаступ — ред.) непідготовленим"

Раніше Буданов заявив, що підготовка до контрнаступу України "йде за графіком". Він не став розкривати деталі, однак порадив не слухати "весь той шлак, який зараз несеться інтернетом".

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Україна готова розпочати контрнаступ проти російських військ, однак чекає сприятливого моменту, аби досягти максимального результату.

23 травня очільник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов заявив, що Сили оборони накопичили достатньо сил та зброї для того, щоб розпочати дії з деокупації українських територій, що опинились під контролем Росії.