Україна зараз концентрується на підготовці контрнаступу — Шмигаль

ЗМІ
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час зустрічі з міністром оборони США Ллойдом Остіном у Пентагоні,12 квітня 2023 року, у Вашингтоні. Фото: AP

Україна зараз концентрується на підготовці до контрнаступу, щоб звільнити українські території від російських окупантів. І російські психологічно-інформаційні операції на це не вплинуть.

Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в інтерв’ю американському телеканалу Fox News.

“Ми об’єднані з нашими партнерами, особливо зі США. І я впевнений, що ми зараз на правильному шляху для контрнаступу, ми звільнимо решту наших територій, ми переможемо, і це головне. Нині ми сконцентровані на підготовці нашого контрнаступу, разом із нашими партнерами, особливо зі США”,  — сказав Шмигаль.

Коментуючи на прохання ведучого витік засекречених документів Пентагону,  Шмигаль сказав, що українська влада сконцентрована на підготовці контрнаступу, незважаючи на російські психологічно-інформаційні операції. І це не змінить головної цілі.

Шмигаль також подякував усім американцям, президенту й Конгресу США за військову допомогу та потужну підтримку України. Відповідаючи на запитання про підтримку України, глава уряду сказав, що українська влада звітує перед донорами за отриману допомогу.

“Ми звітуємо за кожен отриманий долар. Ми відправляємо звіти адміністрації (Байдена — ред.), Світовому банку за кожен долар, який Україна отримує від партнерів. Ми підзвітні, прозорі та здійснюємо реформи в країні. Ми дуже відповідальні за цю підтримку від Сполучених Штатів”, — сказав Шмигаль.

Говорячи про втрати України і Росії на війні, прем’єр сказав, що це закрита інформація, але втрати росіян перевищують українські, оскільки РФ не зважає на життя своїх солдатів.

12 квітня глава українського уряду повідомив, що під час його візиту до США Шмигаль і міністр оборони США Ллойд Остін під час зустрічі обговорили нагальні потреби України для успішного проведення контрнаступальної операції.

Що відомо про військову допомогу США Україні

Сполучені Штати Америки з перших днів війни підтримують Україну та надають їй зброю та техніку на мільярди доларів, яка допомагає у боротьбі з окупантами. Зокрема сучасні артилерійські ракетні системи HIMARS, гелікоптери Мі-17, позашляховики для прикордонників, гаубиці та різноманітні боєприпаси.

9 травня 2022 року президент США Джозеф Байден підписав ленд-ліз для України — законодавчий акт, який спрощує процес передачі зброї безоплатно, в оренду або з відшкодуванням після завершення війни. За цією процедурою рішення про надання озброєння вирішуватиметься впродовж 72 години.

Сенат США у четвер, 15 грудня торік, схвалив закон про витрати на оборону на 858 мільярдів доларів на 2023 рік, до якого увійшли 800 мільйонів доларів допомоги Україні. Раніше цей документ отримав схвалення Палати представників.

29 2022 року грудня президент США Джо Байден підписав закон про бюджет на 2023 фінансовий рік. Бюджетний пакет містить $772 млрд на внутрішні програми та $858 млрд на оборону. Він включає майже $45 млрд на надзвичайну допомогу Україні та близько $38 млрд для регіонів, що відновлюються після стихійних лих.

18 січня видання Politico повідомило, що США готуються оголосити про один із найбільших пакетів військової допомоги Україні в п’ятницю, 20 січня. Новий пакет міститиме бойові броньовані машини Stryker, а також додаткову артилерію та боєприпаси.

20 березня США оголосили про надання нового пакета оборонної підтримки для України на $350 мільйонів доларів.

4 квітня США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на $2,6 млрд.

Читайте також

Коли Україна матиме найсильнішу позицію на полі бою, тоді настане час для переговорів з РФ — Держдеп

Україна отримає від США грант на $2,5 млрд із Цільового фонду Світового банку — мінфін

Битва за Бахмут ще не закінчена — Білий дім

Залужний і генерал Міллі обговорили кроки для деокупації українських територій