Україна готова розпочати контрнаступ — Данілов

Секретар РНБО Олексій Данілов під час інтерв'ю виданню Associated Press, 17 квітня 2023 року, фото: AP

Україна готова розпочати контрнаступ проти російських військ, однак чекає сприятливого моменту, аби досягти максимального результату.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов в інтерв'ю BBC.

"Ми визначимося, коли все почнеться для того, щоб досягти максимального результату на даному етапі ведення війни. Це може бути завтра, сьогодні, післязавтра, або через тиждень. Було б дуже дивно, якби я публічно наголошував про дату проведення тих чи інших речей. Це є неприпустимо", — сказав він.

На запитання журналіста, чи готова Україна до контрнаступу, Данілов відповів, що "ми готові завжди".

"Тут питання не в часі. Ми маємо розуміти, що той історичний шанс, який зараз наданий Господом нашій державі, ми не маємо ні в якому разі втратити. Щоб стати дійсно незалежною великою європейською країною", — додав секретар РНБО.

Що відомо про підготовку українського контрнаступу

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв’ю американському телеканалу Fox News 14 квітня заявив, що українська влада нині сконцентрована на підготовці контрнаступу для звільнення своїх територій від російських загарбників.

12 квітня глава українського уряду повідомив, що під час його візиту до США Шмигаль і міністр оборони США Ллойд Остін під час зустрічі обговорили нагальні потреби України для успішного проведення контрнаступальної операції.

18 квітня секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Україна почне контрнаступ проти російських військ, коли буде готова: "Якщо ми не будемо готові, то ніхто не буде починати (контрнаступ — ред.) непідготовленим"

Раніше Буданов заявив, що підготовка до контрнаступу України "йде за графіком". Він не став розкривати деталі, однак порадив не слухати "весь той шлак, який зараз несеться інтернетом".