"Іде за графіком" — Буданов про підготовку до контрнаступу

ЗМІ
Начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов. Фото: УНІАН

Підготовка до контрнаступу України “йде за графіком”. Про це голова Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов розповів в інтерв’ю NV. Що ж до весняного наступу РФ, то, за словами Буданова, зараз Росія перейшла до стратегічної оборонної операції.

Буданов не став розкривати деталі, однак порадив не слухати  “весь той шлак, який зараз несеться по інтернету”.

“Одні кажуть, що зараз почнеться, інші — ні, вони вже його відмінили. Не розуміють ситуацію ні перші, ні другі”, — сказав керівник ГУР.

Коментуючи так званий “великий весняний наступ” РФ, Буданов розповів, що наступального потенціалу для проведення стратегічної наступальної операції в Росії станом на зараз немає.

“31 березня 2023 року провалилася чергова спроба російського наступу, так званого зимово-весняного. 31 березня офіційно вони мали вийти на адмінкордони Донецької і Луганської області. Знову ж таки, це навіть не п’ята вже спроба, яка провалилася. Наступального потенціалу для проведення стратегічної наступальної операції в Росії станом на зараз нема. І найближчим часом не буде”, — сказав Буданов.

Він додав, що Росія перейшла до стратегічної оборонної операції.

“Їхнє завдання — це утримати захоплені наші території, зірвавши нашу наступальну операцію щодо її  звільнення. Ось всі завдання які вони вирішують”, — зазначив керівник ГУР.

За його словами, виключенням є два райони, де першим є спроба захопити Бахмут.

“Тут треба теж відверто сказати, що Бахмут вони “майже захоплюють”, згідно їхніх заяв, з червня 2022 року. Скоро буде календарний рік, як вони його “вже майже захопили”. Там ситуація складна, але все-таки Бахмут як стояв, так і стоїть”, — розповів Буданов.

Другий виняток — це спроба зробити напівохоплення Авдіївки з північного боку.

“Там поряд населений пункт Мар'їнка — спроба активних дій там, ось і все, вся інша лінія стоїть в обороні зараз”, — додав Буданов.

Також у Буданова запитали його прогнози на рік-два.

"Ви занадто далеко хочете зайти у цьому питанні. Те, що буде відбуватися, — це завершення війни. Завершення війни відновленням наших кордонів. Що буде відбуватися далі, цей проміжок, який ви зічапаєте, це вже питання не про війну йде. Це буде питання перебудови повоєнної України. Це абсолютно інша тематика розмови", — сказав керівник ГУР.

Читайте також

НАТО посилює оборонну стратегію, в Україні розпочали розслідування зізнань екс-"вагнерівців". 419 день війни. Онлайн

Генштаб: РФ наступає на п'яти напрямках, в епіцентрі бойових дій — Бахмут і Мар’їнка