Україна отримає від США грант на $2,5 млрд із Цільового фонду Світового банку — мінфін

Міністр фінансів України Сергій Марченко під час підписання угоди, 5 квітня, 2023 рік. Фото: Мінфін

Міністр фінансів України Сергій Марченко та регіональний директор Світового банку у справах Східної Європи (Білорусь, Молдова та Україна) Аруп Банерджі 5 квітня підписали угоду про надання Україні гранту у розмірі 2,5 млрд доларів США. Це другий грант із Цільового фонду Світового банку із запланованих на 2023 рік на загальну суму 9,9 млрд доларів.

Про це повідомляє пресслужба Мінфіну.

"Зазначені кошти гранту надано Сполученими Штатами Америки направлено до Цільового фонду багатьох донорів як четверте додаткове фінансування в рамках проекту “Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні (PEACE in Ukraine)”, — йдеться в повідомленні.

Залучені грантові кошти від Цільового фонду буде спрямовано на забезпечення працездатності систем державних органів, освіти, охорони здоров'я та служб першого реагування, а також на забезпечення пенсійних виплат та окремі програми державної соціальної допомоги.

"Незмінна та дієва підтримка Світового банку в рамках унікального інвестиційного проекту "PEACE in Ukraine" дозволяє уряду України на належному рівні виконувати основні державні функції, а також вирішувати нагальні соціальні питання підтримки населення", — зазначив міністр фінансів Сергій Марченко під час підписання угоди.

В Україні також впроваджується спільний з Міжнародним банком реконструкції та розвитку й Міжнародною асоціацією розвитку інвестиційний проект "Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні", загальний обсяг якого на сьогодні становить 14,9 млрд доларів США та 1,4 млрд євро.

В мінфіні повідомляли, що з червня 2022 року вже залучено до загального фонду держбюджету позикових та грантових коштів на підтримку України на загальну суму 12,96 млрд доларів США та 1,19 млрд євро.

24 березня президент України Володимир Зеленський провів зустріч із делегацією Світового банку на чолі з віцепрезиденткою у справах регіону Європи та Центральної Азії Анною Б’єрде. Було обговорено забезпечення фінансування донорами за координації Світового банку проєктів з відновлення України, насамперед у сферах транспорту, електроенергетики та охорони здоров’я.

Що відомо про потреби на післявоєнну відбудову України

У вересні прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що на відбудову і відновлення України внаслідок війни Росії проти України потрібно 349 мільярдів доларів. Він зазначив, що сума неостаточна, адже бойові дії та ракетні обстріли РФ тривають.

За даними Київської школи економіки, загальна сума збитків, завдана інфраструктурі України через повномасштабне вторгнення Росії складає 143,8 мільярда доларів.

22 березня Світовий банк повідомив, що на повоєнне відновлення України потрібно 411 млрд доларів, що у 2,6 рази перевищує очікуваний ВВП України у 2022 році.

Читайте також

Україна отримала перші $2,7 млрд від МВФ в рамках нової програми

"60% чеських компаній зацікавлені інвестувати в Україну зараз" — Уповноважений з питань відновлення України

МВФ погодив кредит для України на $15,6 млрд

Британська розвідка пояснила, як РФ лататиме прогалини у фінансах через війну в Україні

Стратегія відбудови. Запрацював офіс відновлення Миколаївщини