США готуються оголосити про один із найбільших пакетів військової допомоги Україні в п’ятницю, 20 січня. Новий пакет міститиме бойові броньовані машини Stryker, а також додаткову артилерію та боєприпаси.
Про це повідомляє видання Politico з посиланням на джерела.
За даними джерел, США готуються оголосити про новий пакет допомоги під час засідання Контактної групи з питань оборони України на американській військовій базі "Рамштайн" у Німеччині.
Водночас, за словами співрозмовників видання, наразі адміністрація Байдена не планує надсилати "Абрамс", 60-тонний основний бойовий танк армії США.
Небажання передавати Україні танки пояснюється проблемами логістики та технічного обслуговування танків, а не занепокоєнням, що їхня передача може призвести до ескалації конфлікту, сказав один чиновників США на умовах анонімності.
За словами двох джерел, може йтись про кілька восьмиколісних броньованих бойових машин Stryker, а також наземні бомби малого діаметра, які мають радіус дії близько 160 кілометрів.
Також США поки що не готові постачати Україні ракетні комплекси ATACMS великої дальності, попри благання Києва, побоюючись спровокувати президента Росії Володимира Путіна, пише Politico.
Адміністрація вважає, що Україна може "змінити динаміку на полі бою" і дати відсіч російським військам і без цих ракет, наступальної зброї, яка може літати на відстань понад 400 км, сказав представник Пентагону Колін Каль.
Білий дім ще не затвердив пакет допомоги, який все ще допрацьовується і може змінитися протягом цього тижня.
Як зазначає Politico, зустріч у форматі "Рамштайн" цієї п’ятниці обіцяє стати однією з найбільш значущих, оскільки на ній ітиметься про те, як підготувати Україну до наступних непростих місяців бойових дій.
Що відомо про військову допомогу США Україні
Сполучені Штати Америки з перших днів війни підтримують Україну та надають їй зброю та техніку на мільярди доларів, яка допомагає у боротьбі з окупантами. Зокрема сучасні артилерійські ракетні системи HIMARS, гелікоптери Мі-17, позашляховики для прикордонників, гаубиці та різноманітні боєприпаси.
9 травня президент США Джозеф Байден підписав ленд-ліз для України — законодавчий акт, який спрощує процес передачі зброї безоплатно, в оренду або з відшкодуванням після завершення війни. За цією процедурою рішення про надання озброєння вирішуватиметься впродовж 72 години.
Водночас Байден заявив, що США не постачатимуть Україні ракетні комплекси, які дозволятимуть уражати цілі, розташовані на території Росії. Втім, ЗМІ ширили інформацію, що Україна зможе отримати РСЗВ, але не великої дальності.
Сенат США у четвер, 15 грудня, схвалив закон про витрати на оборону на 858 мільярдів доларів на 2023 рік, до якого увійшли 800 мільйонів доларів допомоги Україні. Раніше цей документ отримав схвалення Палати представників.
29 грудня президент США Джо Байден підписав закон про бюджет на 2023 фінансовий рік. Бюджетний пакет містить $772 млрд на внутрішні програми та $858 млрд на оборону. Він включає майже $45 млрд на надзвичайну допомогу Україні та близько $38 млрд для регіонів, що відновлюються після стихійних лих.
Читайте також
Чому США не надають Україні зброю за ленд-лізом: пояснює МЗС
США планують виділити майже $45 млрд Україні та союзникам по НАТО
Військова допомога США Україні: Маркарова розповіла про фінансування