Сполучені Штати працюють з українськими пілотами на американській території, щоб визначити, скільки часу знадобиться для їхньої підготовки до польотів на винищувачах F-16.
Про це повідомляє CNN із посиланням на три джерела, поінформовані з цього питання.
"Два українські пілоти зараз перебувають на військовій базі в США і перевіряють свої навички на авіасимуляторах, щоб дізнатися, скільки часу їм потрібно, щоб навчитися керувати різними військовими літаками США, включаючи F-16", — йдеться у повідомленні.
При цьому американський військовий чиновник повідомив репортерам, які подорожували з міністром оборони Ллойдом Остіном на Близький Схід, що українські пілоти знаходилися в Тусоні, штат Арізона, для "ознайомчого заходу", яке він назвав "рутинною діяльністю в рамках нашого діалогу між військовими з Україною".
"Ознайомчий захід — це, по суті, обговорення між особовим складом ВПС та спостереження за тим, як діють ВПС США. Цей захід дозволяє нам краще допомогти українським пілотам стати ефективнішими та дати їм найкращу пораду про те, як розвивати свої власні можливості. Пілоти не літатимуть на будь-яких платформах під час цього заходу, але вони використовуватимуть симулятор під час частини свого візиту", — сказав співрозмовник видання.
Він додав, що нині "немає новин щодо F-16 для України" та немає негайних планів щодо збільшення кількості українських пілотів у США.
"Хоча нині немає жодних ознак того, що льотна підготовка ведеться, цей крок передбачає, що США не повністю зачинили двері для надання F-16", — наголошує CNN.
Чи отримає Україна західні винищувачі
У червні 2022 року конгресмен-ветеран ВПС США, республіканець від штату Іллінойс Адам Кінзінгер запропонував навчати українських пілотів-винищувачів та екіпажів на американських бойових літаках F-15 та F-16.
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що союзники України почали працювати над питанням постачання Силам оборони винищувачів F-16 Fighting Falcon.
При цьому 21 січня посол США при ОБСЄ Майкл Карпентер заявив, що очікує на широку підтримку у Сполучених Штатах можливого рішення союзників про передачу Україні винищувачів F-16.
25 січня міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що Україна висловлює бажання отримувати західні винищувачі.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Німеччина не передасть Україні свою бойову авіацію.
26 січня голова Комітету національної оборони і Збройних сил Національної асамблеї Франції Томас Гасіллуд заявив, що його країна не виключає відправки винищувачів в Україну, але за умови, що це не призведе до ескалації у війні, не підриватиме національної чи європейської безпеки, а відповідна зброя буде корисною для українців.
За словами речника Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната, для безпеки повітряного простору Україні, крім систем ППО, потрібно щонайменше п'ять бригад, а в кожній бригаді по три ескадрильї винищувачів. Одна ескадрилья — це 12 літаків.
30 січня президент Франції Еммануель Макрон заявив, що не виключає постачання військових літаків в Україну, однак зазначив, що це не має призвести до ескалації або послабити французьку армію.
8 лютого під час візиту президента України Володимир Зеленського до Британії, прем'єр-міністр Сполученого королівства Ріші Сунак доручив міністрові оборони Бену Воллесу вивчити питання про те, які літаки країна могла б надати Україні. Згодом речник британського прем'єра уточнив, що уряд ухвалюватиме рішення про винищувачі для України обережно і обдумано, і не надсилатиме літаки, якщо існує ризик для безпеки Британії.
У лютому видання Financial Times із посиланням на джерела повідомило, що Сполучені Штати можуть передати Україні сучасні винищувачі F-16 або дати дозвіл на їхній реекспорт.
Читайте також
Винищувачі для України: Польща хоче одноголосного рішення західних партнерів на Мюнхенській конференції
Кулеба назвав пріоритети України на Мюнхенській безпековій конференції
"Це процес, що розвивається": Блінкен відповів на питання про винищувачі для України
"F-16 — як півзахисник у футболі. Вміє все потроху і робить це добре" — британський льотчик
Міністерка оборони Нідерландів про F-16 для України: Це щось таке, що вимагає часу