Міністр оборони ФРН виключив можливість відправки німецьких винищувачів в Україну

. Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус, 19 січня 2023 року, фото: AP

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Німеччина не передасть Україні свою бойову авіацію.

Про це він заявив в інтерв'ю німецькій газеті Süddeutsche Zeitung.

"Я вважаю, що про це не може бути й мови", — сказав Пісторіус, відповідаючи на запитання, чи надішле Німеччина винищувачі Києву.

Він додав, що винищувачі — набагато "складніші системи, ніж бойові танки".

"Вони (винищувачі — ред.) мають зовсім іншу дальність польоту і вогневу міць. Ми наважимося на такі кроки, від яких я б зараз застерігав", — сказав Пісторіус.

Пісторіус також сказав, що спеціального оборонного фонду Німеччини у розмірі 100 мільярдів євро (108 мільярдів доларів), який був створений минулого року, більше не вистачає для покриття потреб країни.

Окрім того, він додав, що Німеччині необхідно суттєво збільшити свій щорічний регулярний оборонний бюджет, який наразі становить близько 50 мільярдів євро.

"100 мільярдів буде недостатньо", — сказав Пісторіус.

Чи отримає Україна західні винищувачі

25 січня міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що Україна висловлює бажання отримувати західні винищувачі.

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що союзники України почали працювати над питанням постачання Силам оборони винищувачів F-16 Fighting Falcon. При цьому 21 січня посол США при ОБСЄ Майкл Карпентер заявив, що очікує на широку підтримку у Сполучених Штатах можливого рішення союзників про передачу Україні винищувачів F-16.

26 січня голова Комітету національної оборони і Збройних сил Національної асамблеї Франції Томас Гасіллуд заявив, що його країна не виключає відправки винищувачів в Україну, але за умови, що це не призведе до ескалації у війні, не підриватиме національної чи європейської безпеки, а відповідна зброя буде корисною для українців.

"Ми повинні вивчати запити в кожному конкретному випадку та залишати всі двері відкритими", — заявив Гасіллуд, спілкуючись з журналістами.

Читайте також

Leclerc, Leopard 2, Challenger 2 — що відомо про танки, які може отримати Україна

Який мінімум техніки потрібен Україні для звільнення своєї території: розповідає військовий експерт