Передача західних винищувачів Україні: Ігнат уточнив, на яку допомогу сподіваються ЗСУ

Уточнено
. Винищувач F-16. Фото: Shutterstock

Іспанське видання El Pais з посиланням на слова речника Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната, повідомило, що Україна нібито очікує отримати від партнерів 24 західні винищувачі у рамках першого подібного пакета допомоги. В етері національного телемарафону Ігнат уточнив про що йшлося.

За словами Ігната, до нього підійшов журналіст іспанського видання з перекладачем і далі відбулася ситуація, яку називають "труднощі перекладу".

"Я говорив українською, переклад був англійською для іспанського журналіста. А наші журналісти уже перекладали з іспанської. Зрозумійте, що не було жодних заяв і такі речі дуже негативно впливають, тому що інформація дуже чутлива і не люблять партнери, коли видається щось бажане за дійсне", — сказав він.

Речник ПС ЗСУ наголосив, що Україна дійсно визначилася, що необхідно переходити на ті типи західної техніки.

"Буде певна кількість бригад у майбутньому сучасних багатоцільових літаків, які зможуть забезпечити охорону нашої країни. Зрозуміло, що нам не дадуть одразу бригаду чи декілька. Мова буде йти про постачання певними підрозділами, як це робиться з іншими видами озброєння", — зазначив Ігнат.

Він додав, що навчання також проходитиме поетапно.

"Тому спочатку мова може йти про дві ескадрильї, а одна ескадрилья — це 12 літаків (в сумі 24 — ред.)", — акцентував речник Повітряних сил.

Ігнат також наголосив, що загалом Україні потрібно значно більше, ніж 24 літаки.

"Нам не 24 потрібні, а щонайменше п'ять бригад повноцінних, а в кожній бригаді по три ескадрильї. Оце буде та кількість літаків, яка разом з системами ППО дійсно зможе забезпечити охорону повітряного простору для України", — сказав Ігнат.

Він наголосив, що розмова про західні винищувачі ведеться від початку війни.

"Ми просили закрити небо, просили дати літаки, щоб ми це зробили самі. з самого початку війни тема літаків західних не сходила зі шпальт ЗМІ. І пілоти наші в Конгрес літали і урядові делегації. Ця тема постійно йде", — сказав Ігнат.

За його словами, винищувачі західного зразка — це найтехнологічніше обладнання і Україна хотіла б його отримати.

Про що написала іспанська El Pais

Іспанське видання El Pais з посиланням на слова речника Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната, повідомило, що Україна нібито очікує отримати від партнерів 24 західні винищувачі у рамках першого подібного пакета допомоги. І пріоритетом для українських пілотів є американські винищувачі F-16, однак також розглядається можливість надання французьких Rafale і шведських Gripen.

Чи отримає Україна західні винищувачі

У червні 2022 року конгресмен-ветеран ВПС США, республіканець від штату Іллінойс Адам Кінзінгер запропонував навчати українських пілотів-винищувачів та екіпажів на американських бойових літаках F-16 та F-16.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що союзники України почали працювати над питанням постачання Силам оборони винищувачів F-16 Fighting Falcon.

При цьому 21 січня посол США при ОБСЄ Майкл Карпентер заявив, що очікує на широку підтримку у Сполучених Штатах можливого рішення союзників про передачу Україні винищувачів F-16.

25 січня міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що Україна висловлює бажання отримувати західні винищувачі.

26 січня голова Комітету національної оборони і Збройних сил Національної асамблеї Франції Томас Гасіллуд заявив, що його країна не виключає відправки винищувачів в Україну, але за умови, що це не призведе до ескалації у війні, не підриватиме національної чи європейської безпеки, а відповідна зброя буде корисною для українців.

"Ми повинні вивчати запити в кожному конкретному випадку та залишати всі двері відкритими", — заявив Гасіллуд, спілкуючись з журналістами.

Читайте також

Leclerc, Leopard 2, Challenger 2 — що відомо про танки, які може отримати Україна

Який мінімум техніки потрібен Україні для звільнення своєї території: розповідає військовий експерт