МЗС та Офіс президента заявили про прогрес у передачі Україні винищувачів F-16

Важливо
. Винищувач F-16 приземляється на авіабазі Шяуляй, Литва, 27 січня 2022 р. Фото: АР

Союзники України почали працювати над постачанням Україні винищувачів F-16 Fighting Falcon.

Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Урядовець написав на своїй Facebook-сторінці, що отримав запитання від одного з європейських колег щодо винищувачів F-16 і відповів йому ствердно.

При цьому голова Офісу президента Андрій Єрмак на своєму Telegram-каналі заявив, що в Україні незабаром "будуть задоволені" і пілоти, і танкісти.

"Все в нас буде. Все для повернення наших територій та контрнаступу. І танкісти будуть задоволені, і артилеристи, а згодом і пілоти. Вся команда Президента працює над цим з нашими партнерами", — запевнив Єрмак.

F-16 Fighting Falcon (бойовий сокіл - ред.) — американський багатофункціональний легкий винищувач четвертого покоління. Він був названий на честь талісмана Військово-повітряної академії США в Колорадо Спрінгс.

Літак був розроблений 1974 року компанією General Dynamics та переданий в експлуатацію у 1978 році. F-16, завдяки своїй універсальності та відносно невисокій вартості, є наймасовішим винищувачем четвертого покоління та має успіх на міжнародному ринку озброєнь. Станом на 2019 рік він був найпоширенішим бойовим літаком у світі та перебував на озброєнні 25 країн.

21 січня посол США при ОБСЄ Майкл Карпентер заявив, що очікує на широку підтримку у Сполучених Штатах можливого рішення союзників про передачу Україні винищувачів F-16.

Читайте також

В Україні звільнили низку державних службовців, РНБО запровадила санкції проти релігійних діячів. 335 день війни. Онлайн