Пройшла блокпости окупантів. Історія нацгвардійки Марії, що вийшла з Азовсталі

Маріуполь. Фото: Східне територіальне об'єднання Нацгвардії

На початку повномасштабного вторгнення Росії Марія проходила службу в Нацгвардії у Маріуполі на посаді командира стрілецької роти з конвоювання. Коли місто було оточено, вона потрапила на комбінат Азовсталь, звідти за наказом командира евакуювалася до Запоріжжя. Нині Марія продовжує службу у бригаді "Азов". Військовослужбовиця розповіла про оборону міста та втрати на війні.

Марія родом з Донеччини, у березні 2021 року вона вступила до Нацгвардії та проходила службу у Маріуполі. Звістку про початок повномасштабного вторгнення отримала вночі 24-го лютого.

"Десь о другій ночі мені зателефонували й сказали: "У нас війна. Їдь до військової частини!" Ми тоді приїхали, і ще пару днів обороняли військову частину", — розповіла вона.

Як згадує Марія, росіяни били по Маріуполю з артилерії, авіації та ракетами з моря. Вона з побратимами вже в той час була на заводі Азовсталь.

Маріуполь, весна 2022 року. Фото: Східне територіальне об'єднання Нацгвардії

"Спочатку ще у нас були запаси, але потім вже почалися проблеми з водою. Однією літровою пляшечкою води на день мились. Ділилися харчами з цивільними людьми, які були також в іншому бункері", — розповіла вона.

За словами Марії, її завдання полягало в тому, щоб підтримувати морально-психологічний стан хлопців та дівчат, які знаходились на Азовсталі. Деякі люди, згадує, важко переживали ці травматичні обставини: найбільше — коли втрачали рідних.

Також разом з Марією обороняв Маріуполь її брат. У березні стало відомо, що він отримав поранення.

"Я пережила це на собі, коли мого брата було поранено, і спочатку по радіостанції передали що він загинув. Це був, напевно, найважчий момент з мого перебування там", — зазначила вона.

Тоді брата Марії евакуювали гелікоптером із вже оточеного Маріуполя.

За словами військової, щоб зберегти життя особового складу, командування частини прийняло рішення дозволити жінкам самостійно евакуюватися з Маріуполя до Запоріжжя. Марія та три її подруги долали блокпости окупантів пішки.

Фото: Східне територіальне об'єднання Нацгвардії
"Ми бачили і кадиріців, цілі тоді колони техніки їх. Це були буряти, люди з "бананових республік". Відчуваю до них, скоріше, не ненависть, а огиду”, — розповіла військовослужбовиця.

Після евакуації, Марія продовжила службу у складі бригади "Азов".

Читайте також

"Реакція на бавовну". У Маріуполі окупанти розпочали "зачистку"

Втрати під Вугледаром свідчать про серйозні проблеми армії РФ — ISW

Під Мар'їнкою український десантник з Javelin знищив вісім одиниць бронетехніки окупантів

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram