Втрати під Вугледаром свідчать про серйозні проблеми армії РФ — ISW

Українські солдати їдуть на танку на передовій у Бахмуті 20 лютого 2023 р. Фото: Associated Press

Втрати військ РФ під час нещодавнього наступу поблизу Вугледара свідчать про те, що російські військові все ще не в змозі швидко розв'язувати проблеми, пов’язані з серйозними втратами персоналу та техніки, а також через нездатність враховувати помилки. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни.

Зазначається, що 1 березня NYT написала, що українські офіційні особи повідомили, що російські війська продовжували робити серйозні помилки та висувати танкові колони в українські засідки під час нещодавнього наступу поблизу Вугледара, який українські джерела схарактеризувати як найбільшу танкову битву на сьогодні.

Газета повідомила, що російські сили втратили щонайменше 130 танків і бронетранспортерів (БТР), що змусило їх останній тиждень вдаватися до фронтальних атак піхоти.

Українські військові пояснили NYT, що вони заманили росіян в зони ураження перед тим, як блокувати російські колони та направити їх на міновані узбіччя, а потім знищили їх артилерією, включаючи HIMARS, яка зазвичай використовується проти статичних тилових цілей.

В ISW зазначили, що російські підрозділи, розгорнуті в районі Вугледара, насамперед 155-а морська піхотна бригада, в основному укомплектовані погано навченим мобілізованим персоналом, який зазнав значних втрат у цьому районі в жовтні 2022 року, а потім у лютому 2023 року.

"Раніше ISW повідомляв про російські втрати поблизу Вугледара та оцінював що вони символізують нездатність російської армії вчитися на своїх невдачах. Розслідування NYT підтверджує оцінку ISW про те, що продовження відновлення та посилення військових невдач перешкоджатиме здатності російських військ проводити ефективні наступальні операції", — йдеться у звіті.

Читайте також

"Чекаємо на танки". Як бійці 68-ї єгерської бригади боронять Вугледар

Бої, штурми та знищена техніка. У Генштабі підсумували, яким був лютий на Донецькому фронті

Російських бійців з Маріупольського району перекинули на Вугледарський напрямок — радник мера

Попри тижневий штурм росіяни не зайшли: заступник мера про ситуацію в Вугледарі