Є кілька невирішених питань: В ЄС не змогли домовитися про 10-й пакет санкцій проти РФ

ЗМІ
. Брюссель, Бельгія — 18 вересня: штаб-квартира Ради ЄС. Фото: Getty Images

Посли Європейського Союзу на зустрічі 22 лютого не змогли узгодити десятий пакет санкцій проти Росії, який планували запровадити до річниці повномасштабного вторгнення Росії. Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела.

"Є кілька невирішених питань, в тому числі щодо каучуку та зобов'язань щодо звітності про російські активи в Європі", — заявило одне з джерел.

Зазначається, що запропонований пакет включає обмеження торгівлі на суму понад 10 мільярдів євро, включаючи заборону на імпорт ЄС російського каучуку. Це також заборонить експорт ЄС до Росії технічного обладнання та запчастин, які Москва може використовувати на полі бою.

У Брюсселі також хочуть, щоб 27 країн ЄС краще відстежували російські активи на своїй території, оскільки блок шукає способи використати їх, щоб допомогти відбудувати Україну після війни.

Однак, за словами джерел, деякі країни відмовилися від штрафів за неподання звітності.

Джерела також повідомили, що додаткові переговори між представниками країн-членів ЄС у Брюсселі мають відбутися 23 лютого у другій половині дня.

"Ми як і раніше впевнені, що угоди буде досягнуто швидко завтра", — сказав один з дипломатів ЄС, додавши, що потім вона буде офіційно завершена в п’ятницю, 24 лютого.

Редактор "Радіо Свобода" в Європі Рікард Йозвяк також повідомив про те, що домовленості щодо санкцій немає і що переговори продовжаться 23 лютого.

"Посли ЄС не досягли згоди щодо десятого пакета санкцій проти Росії. Переговори продовжаться завтра, тривожно наближаючись до встановленого дедлайну 24 лютого", – написав він.

Раніше у Єврокомісії зазначили, що десятий пакет санкцій проти Росії стосуватиметься банківського сектору, доступу до технологій подвійного призначення та передових технологій. Також пропонується запровадити санкції проти майже 100 додаткових фізичних та юридичних осіб, відповідальних за військову діяльність, політичні рішення, пропаганду та дезінформацію.

Санкції. Усі останні новини

Читайте також

"Десятий пакет санкцій уже в дорозі". Глава Єврокомісії розповіла, скільки Росія втратить після 24 лютого

У ЄС пропонують механізм покарання за обхід санкцій проти Росії