Польщу не влаштовує 10-й пакет санкцій проти РФ. Прем'єр країни назвав причину

. Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький. Фото: AP

Польща не задоволена десятим пакетом санкцій проти РФ, який країни ЄС поки не змогли одноголосно ухвалити. Премʼєр-міністр країни Матеуш Моравецький під час пресконференції із президентом Зеленським пояснив, що обмеження "надто м'які і слабкі".

"Ми пропонуємо, щоб там були різні особи. Ми пропонували, аби там були російські продукти, зокрема каучук. Ми тиснемо на західних союзників, аби цей пакет був більш розбудований", — відповів Моравецький на запитання кореспондентки Суспільного.

Він додав, що сьогодні, 24 лютого, скерує прохання до президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, щоб до нового пакета санкцій додали кількох російських пропагандистів.

"Бо ми знаємо, яка шкідлива російська пропаганда. Яка брехня, яка пропаганда може бути сіяна цими людьми. І тому клопотатимемо, аби розбудували якнайширше цей пакет", — зауважив польський прем'єр.

Що передбачає десятий пакет санкцій

22 лютого посли Європейського Союзу не змогли узгодити десятий пакет санкцій проти Росії, який планували запровадити до річниці повномасштабного вторгнення Росії.

Загалом запропонований пакет включає обмеження торгівлі на суму понад 10 мільярдів євро, зокрема заборону на імпорт ЄС російського каучуку. Це також заборонить експорт ЄС до Росії технічного обладнання та запчастин, які Москва може використовувати на полі бою.

Санкції. Усі останні новини

Читайте також

"Десятий пакет санкцій уже в дорозі". Глава Єврокомісії розповіла, скільки Росія втратить після 24 лютого

У ЄС пропонують механізм покарання за обхід санкцій проти Росії