10-й пакет санкцій ЄС: росіяни можуть залишится з алмазами, але без унітазів — ЗМІ

ЗМІ
. Акція протесту проти російського вторгнення в Україну перед посольством Росії у Варшаві, Польща, 13 квітня 2022 року. Фото: AP

Санкції ЄС, покликані послабити російську військову машину, включають нову заборону на символічні товари, але не стосуються стратегічних галузей промисловості. Про це пише EUobserver з посиланням на 146-сторінковий список товарів, які не можна експортувати до Росії. Зокрема, росіяни мають залишитися без імпортних унітазів.

“Посли ЄС на переговорах щодо наступного раунду санкцій у Брюсселі в середу, 15 лютого, опрацювали 146-сторінковий список товарів, які не можна експортувати до Росії. Основна мета торговельного ембарго, яке коштує ще 11 млрд євро на рік, - зупинити продаж високотехнологічних товарів, які можуть бути використані в російських системах озброєнь”, — йдеться у матеріалі.

Згідно з документами, з якими ознайомився EUobserver, це нова електроніка, лазери, радіообладнання, програмне забезпечення, авіоніка, морські камери і рідкоземельні мінерали.

У списку є, зокрема, "4-аніліно-N-фенілпіперидин" (прекурсор для виготовлення нервово-паралітичних токсинів). У ньому також вперше визначено вісім іранських фірм, які потрапляють під заборону експорту товарів подвійного призначення за постачання БПЛА до Росії.

Це Аерокосмічні сили Корпусу вартових ісламської революції, Дослідницький центр Корпусу вартових ісламської революції, Організація джихаду "Самодостатність", компанія "Oje Parvaz Mado Nafar", компанія "Paravar Pars", "Qods Aviation Industries", "Shahed Aviation Industries" і "Концерн Морінформсистема-Агат".

Інша частина торговельної заборони ЄС має на меті завдати удару по промисловому потенціалу Росії в більш широкому сенсі.

До цього списку потрапили "біде, унітази, зливні бачки та подібні сантехнічні вироби", а також світлодіоди, конопляна пряжа, вилочні навантажувачі, поштові сортувальні машини, димохідні труби, цегла, шини і навіть "пера для ручок і наконечники для них".

Унітази як символ правління Путіна

Унітази були серед товарів, вперше заборонених минулого року — і тепер вони є в оновленому списку, який має набути чинності до 24 лютого, першої річниці війни, пише видання.

“Унітази стали символом того, що 24-річне правління президента Росії Володимира Путіна нічого не зробило для покращення життя росіян, коли російські солдати почали їх грабувати, спочатку в Грузії в 2008 році, а тепер в Україні — адже в кожному п'ятому російському домі їх досі немає”, — йдеться в матеріалі.

"Нехай забирають унітази — вони їм знадобляться в дорозі — і повертаються додому", — сказав президент України Володимир Зеленський у своїй промові в січні, нагадує EUobserver.

"Ви знаєте, вони (росіяни — ред.) говорили про свою найбільшу мрію — побачити Париж і померти... Тепер їхня мрія — вкрасти унітаз і померти", — сказав президент України також у квітні минулого року.

"Але попри весь гумор, який це може викликати, включення символічних предметів і незрозумілих технологій відбувається в той самий час, коли російська алмазна і ядерна промисловість знову залишаються поза увагою, ризикуючи отримати негативний піар-відгук", — йдеться у матеріалі.

Що ще може увійти до 10-го пакету санкцій ЄС

Окрім російської промисловості, ЄС також планує додати RT Arabic і Sputnik Arabic до своєї заборони на мовлення путінських пропагандистських каналів.

Він відключає ще чотири російські банки від міжнародної платіжної системи Swift, в тому числі “Альфа-Банк”, “Тинькофф” і “Росбанк”. А також накладає візові заборони і заморожує активи ще близько 130 російських громадян.

ЄС вперше забороняє російським громадянам обіймати керівні посади в компаніях "критичної інфраструктури", таких як власники газосховищ.

Також планується накласти нові штрафи на банки та окремих банкірів, які допомагають росіянам приховувати свої статки в ЄС.

10-й раунд санкцій ЄС також обговорюватиметься міністрами закордонних справ наступного тижня перед ухваленням і все ще може бути змінений, нагадує видання.

Напередодні стало відомо, що Європейська комісія відмовилася від планів накласти санкції на російський ядерний сектор або його представників у наступному пакеті санкцій. Про це у четвер, 16 лютого, повідомили три дипломати в інтерв'ю виданню Politico.

Що відомо про 10-й пакет санкцій ЄС проти Росії

Раніше президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн на засіданні Європарламенту, присвяченому обговоренню річниці вторгнення Росії в Україну, заявила, що Європейський союз може запровадити нові санкції проти спонсорів іранських військових, які вчать росіян користуватись дронами Shahed-136 ("Шахед").

Коментуючи 10 пакет санкцій проти РФ, який ЄС планує запровадити до річниці повномасштабного вторгнення Росії, вона зазначила, що санкції планують запровадити проти спонсорів Корпусу вартових Ісламської революції. Окрім того, за її словами, 10-й пакет санкцій, який передбачає торгові обмеження на суму 11 млрд євро, буде спрямований на нові заборони та контроль за експортом технологій, включаючи безпілотники, гелікоптери та ракети.

За її словами, новий пакет санкцій планують запровадити 24 лютого — через рік після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Санкції. Усі останні новини

Читайте також

"Десятий пакет санкцій уже в дорозі". Глава Єврокомісії розповіла, скільки Росія втратить після 24 лютого

Єврокомісія скасувала плани щодо ядерних санкцій проти Росії — Politico