Коронавірус в Італії: в'язні влаштували бунти через обмеження візитів, є загиблі

Salvatore Laporta

Шестеро ув'язнених в італійських в'язницях загинули під час заворушень, які виникли через введення жорстких заходів щодо стримування коронавірусу, зокрема, обмеження відвідування в'язниці.

Як пише The Guardian, за даними очільника італійської адміністрації Франческо Басентіні, троє ув'язнених загинули в СІЗО в місті Модена на півночі країни, ще троє померли після переведення з в'язниці.

"По всій країні відбувся ряд заколотів", – сказав Басентіні.

Бунт у в'язниці в Модені 8 березня став одним із перших серед понад двох десятків заворушень в італійських пенітенціарних закладах. Чинити непокору в'язні продовжили 9 березня.

За інформацією BBC, заворушення спалахнули у 27 італійських в'язницях.

У в'язниці Модени засуджені почали бунт після того, як в умовах карантину їм заборонили зустрічатися з родичами та обмежили прогулянки.

Італійські ЗМІ повідомляють, що у місцевій в'язниці СантАнна загинуло від трьох до шести в'язнів, проте незрозуміло, чи пов'язана їхня смерть саме з заворушеннями.

На півдні країни, у місті Фоджа, 52 в'язні втекли з в'язниці. 32 з них вже затримали.

Що відомо

  • Прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте оголосив, що щонайменше 16 мільйонів людей потрапили під карантин у зв'язку із закриттям до 3 квітня Ломбардії і ще 14 провінцій через поширення коронавірусу.
  • Станом на 8 березня в Італії було зареєстровано 366 летальних випадків. Водночас 622 людини повністю одужали.