Справа Марківа та незаконні офіси ОРДЛО. Про що говорив Зеленський з італійськими високопосадовцями

Оновлено
https://twitter.com/ZelenskyyUa

Президент Володимир Зеленський під час візиту до Італії зустрівся з прем'єром країни Джузеппе Конті та президентом Серджіо Маттареллою, з якими обговорив низку найгостріших питань.

Зокрема, під час зустрічі з очільником італійського уряду Джузеппе Конті Зеленський підняв питання закриття незаконних офісів ОРДЛО, що діють в низці італійських міст, а також справу бійця Нацгвардії України Віталія Марківа, ув’язненого в Італії у 2017 році.

"Я розумію, що прем’єр-міністр не може впливати на італійський суд. Але я показав детально, що там відбулося, на якій відстані він був від місця убивства. І що ми повинні забрати хлопця", – зауважив Зеленський у коментарі ЗМІ.

Також Зеленський і Конті обговорили співпрацю у науково-технічній сфері та поглиблення економічних зв'язків між країнами, повідомляється на сайті Офісу президента.

Крім того, Володимир Зеленський провів зустріч із президентом Італії Серджіо Маттареллою, яка відбулася у його офіційній резіденції Квірінальському палаці. Основною темою розмови стали ситуація на Донбасі, реалізація досягнутих на Нормандському саміті домовленостей, а також розвиток політичної та економічної співпраці між Україною та Італією як впливовим членом ЄС і НАТО.

Що відомо:

  • Президент Зеленський прибув з офіційним візитом до Італії 7 лютого 2020 року.
  • На 8 лютого у Зеленського запланована аудієнція в очільника Ватикану Папи Римського Франциска. Також президент зустрінеться з державним секретарем Святого престолу П'єтро Пароліном за участі секретаря з міждержавних відносин Пола Річарда Галлахера.
  • Італія звинуватила екснацгвардійця Віталія Марківа у причетності до вбивства італійського фотографа Андреа Рокеллі на Донбасі неподалік Слов'янська у 2014 році.
  • Влітку 2017 року поліція заарештувала Марківа в аеропорту Болоньї, коли той прилетів до своєї матері.
  • На переконання італійського суду, Марків свідомо спрямував вогонь артилерії по фотографу та ще кільком особам, що разом перебували в зоні бойових дій.
  • Суд італійського міста Павія визнав Марківа винним і засудив його до 24 років ув'язнення.
  • 20 листопада Україна подала апеляційну скаргу на рішення італійського суду, її розгляд очікується навесні 2020 року.