Столична прокуратура через суд вимагає повернути садибу Терещенків до комунальної власності

Фото: Роман Маленков/ukrainaincognita.com

17 січня відбулось засідання Верховного суду України щодо долі садиби Терещенків у Києві. Про його перебіг та прийняті рішення повідомила правозахисниця, депутатка Київради VII скликання Олена Терещенко, дружина нащадка відомої династії промисловців та меценатів Мішеля Терещенка, на своїй сторінці у Facebook.

"Сьогодні всі в черговий раз обґрунтовано підтримали позов прокуратури та заявили, що Садиба Терещенків має обов'язково повернутися до комунальної власності, оскільки де-юре вона з неї й не вибувала", – зазначила вона та додала, що суд вирішив перенести засідання на 31 січня, де вже точно винесе своє рішення.

Верховний суд має вирішити: чи повернути пам’ятку архітектури до комунальної власності столиці, чи дозволити ВАТ "ЦентрелеватормлинБуд" перетворити стародавню будівлю на офісний центр.

Столична прокуратура через суд вимагає повернути садибу Терещенків до комунальної власності. Фото: Роман Маленков/ukrainaincognita.com

Сьогодні збереження історичного обличчя Києва – наша з вами відповідальність, відповідальність киян, які під час війни не залишили рідне місто та готові за нього боротися з підступним внутрішнім ворогом!
Олена Терещенко

Садиба Терещенків є пам’яткою архітектури місцевого значення. Вона побудована у 1874-1875 роках за проєктом архітектора В. Краузе у стилі неоготика.

Будівля взята на облік рішенням Київради в 1986 році. У 1998 році взято на облік також флігель як щойно виявлений об’єкт культурної спадщини.

У 2007 році садибу, площа якої становить понад 1000 квадратних метрів, передали приватному товариству – ПАТ "Центрелеватормлинбуд" – за інвестиційним договором, з умовою провести реставрацію пам’ятки. Проте майже 15 років будівля перебувала у занедбаному стані, що може призвести до її фактичного знищення.

У червні 2021 року прокуратура звернулась до суду з вимогою повернути будівлю у комунальну власність.

Столична прокуратура через суд вимагає повернути садибу Терещенків до комунальної власності. Фото: Роман Маленков/ukrainaincognita.com

Олена Терещенко у своєму дописі зазначає, що серед аргументів сторони відповідача є "папірець невідомого походження під назвою "додаткова угода" (оригінал якої взагалі відсутній) без дати та з сумнівними підписами, які відрізняються від підписів на інвестиційному договорі", і саме на цій підставі інвестор відмовився від виконання взятих на себе в результаті конкурсу зобов’язань.

"При цьому Київрада не приймала жодних рішень про відмову від інвестиційного конкурсу та приватизацію Садиби та й не могла, бо приватизація об‘єктів культурної спадщини була заборонена чинним законодавством", – додала правозахисниця.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!