Будівництво в історичних районах Києва тепер можливе тільки за дозволом МКІП

. УНІАН

Будівництво у межах історичних ареалів Києва відтепер потребує окремого дозволу від Міністерства культури та інформаційної політики. Про це повідомила пресслужба МКІП.

Верховний суд України виніс рішення на користь МКІП у справі за позовом ТОВ "Рибалко-Компані", ТОВ "ПБФ ГРУП". Позивачі прохали оскаржити приписи від 25 лютого 2021 року, у яких Мінкульт зобов'язав вказані компанії припинити будівельні роботи в межах історичного ареалу столиці на вулиці Маршала Рибалка, 5А.

"Цим рішенням суд підтвердив існування історичних ареалів міста Києва, а отже, необхідність погодження містобудівної документації, отримування дозволів від МКІП на будівельні роботи в їх межах. Отже, STOP хаотичній забудові міста Києва", – зазначив міністр Олександр Ткаченко.

Будівництво в історичних районах Києва тепер можливе тільки за дозволом МКІП. УНІАН

Тепер висновки Верховного Суду обов'язкові для врахування під час розглядів інших судових справ про скасування приписів МКІП.

Це стосується зокрема справ про будівельні роботи в межах історичного ареалу Києва, які проводять без отримання погоджень проєктної документації й відповідних дозволів на будівництво.

Ще у 2019 році Верховний Суд визнав незаконним будь-яке будівництво в історичній частині Києва без дозволу МКІП. Тоді суд заборонив будівництво в районі Звіринецького кладовища і Києво-Печерської лаври.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!