В Ухані на п'ять років офіційно заборонили їсти диких тварин

Associated Press

Влада китайського міста Ухань, звідки почалася пандемія коронавірусу, офіційно заборонила споживання та полювання на диких тварин упродовж наступних п'яти років.

Відповідне рішення було ухвалене 20 травня та опубліковано на сайті Генерального бюро народного уряду міста Ухань з метою захисту дикої природи та задля боротьби з незаконною торгівлею тваринами у Китаї.

"Жодна організація чи окрема особа не може виробляти, переробляти або вживати в їжу продукцію, виготовлену з диких тварин. Жодна організація чи особа не має права рекламувати, вимагати або спонукати до споживання заборонених диких тварин чи займатися незаконною торгівлею, а також розповсюджувати відповідну рекламу, вивіски чи рецепти", — йдеться у постанові.

Зазначено, що місто оголосило себе "заповідником дикої природи" та заборонило майже будь-яке полювання на диких тварин у його межах. Винятками стали вилов тварин для наукових досліджень, регулювання чисельності популяції, моніторинг епідемічних захворювань та інші особливі обставини. Уряд також заборонив видавати спеціальну ліцензію для полювання диких тварин, які знаходяться на межі зникнення.

Влада також заборонила штучно розводити наземних та водних диких тварин з метою споживання в їжу. Утім, дозволено розводити диких тварин з метою захисту видів, для наукових досліджень та виставок.

Які тварини вважаються забороненими

  1. Усі наземні дикі тварини, які ростуть та розмножуються в дикому та штучному середовищі;
  2. Рідкісні водні дикі тварини, які знаходяться на межі зникнення та перебувають під національним захистом;
  3. Інші дикі тварини, заборонені до споживання законами та правилами;
  4. Тварини, які належать до списку "генетичних ресурсів для тваринництва та птиці".

Уханський муніципальний народний уряд додав, що відповідна постанова набирає чинності з 20 травня та діє впродовж п'яти років.

Що відомо

  • Розвідки США, Австралії, Нової Зеландії, Канади і Великої Британії, що входять до альянсу Пʼяти очей, звинувачують китайську владу в тому, що вона свідомо приховувала будь-яку інформацію про коронавірус, а лікарів змушувала мовчати або "зникати".
  • Влада Китаю принесла вибачення родині офтальмолога Лі Веньляна та відкликала догану через шість тижнів після його смерті від хвороби, спричиненої коронавірусом.
  • Китайський уряд обмежив публікацію досліджень про походження COVID-19.
  • Президент США Дональд Трамп хоче, щоб американські слідчі поїхали у Китай та розслідували спалах коронавірусної інфекції.
  • В місті Ухань (провінція Хубей), з якого у грудні 2019 року розпочалася епідемія COVID-19, виписали всіх хворих.