Китайська влада посмертно виправдала лікаря, який попереджав про коронавірус

Влада Китаю принесла вибачення родині офтальмолога Лі Веньляна та відкликала догану через шість тижнів після його смерті від хвороби, спричиненої коронавірусом.

На початку січня 34-річний лікар був серед перших, хто забив на сполох та намагався попередити про поширення коронавірусу в китайській провінції Ухань. У відповідь влада звинуватила його в тому, що він "розповсюджував чутки" та сприяв поширенню паніки.

На той момент, коли хвороба вже забрала сотні життів, сам лікар також підхопив інфекцію і помер, повідомляє npr.org.

Слідчі з Пекіна дійшли висновку, що влада провінції Ухань діяла "неадекватно", коли винесла покійному доктору догану і не дотримувалась "належної правоохоронної процедури". Тим не менш, вони не пояснили, якою мала би бути правильна відповідь.

Також слідчі позитивно охарактеризували зусилля лікаря, спрямовані на те, щоб підняти тривогу з приводу коронавірусу, та зазначили, що вони сприяли підвищенню обізнаності щодо загрози.

Незабаром після публікації офіційних висновків слідчої комісії поліція Уханя оголосила, що двох відповідальних за догану доктору Лі офіцерів притягли до дисциплінарної відповідальності.

Що відомо