Китай знищував докази спалаху коронавірусу — розвідки п'яти країн

ЗМІ
АР

Розвідки США, Австралії, Нової Зеландії, Канади і Великої Британії, що входять до альянсу Пʼяти очей, звинувачують китайську владу в тому, що вона свідомо приховувала будь-яку інформацію про коронавірус, а лікарів змушувала мовчати або "зникати".

Як пише Daily Telegraph із посиланням на дані закритої 15-сторінкової доповіді альянсу, лікарям доводилося знищувати докази існування COVID-19 у лабораторіях і відмовляти міжнародним вченим у зразках для розробки вакцини.

Австралійська розвідка виявила китайське дослідження зразків з печери провінції Юньнань, які мали вражаючу генетичну схожість із COVID-19, а також дослідження коронавірусу, що був отриманий від кажанів і не піддавався лікуванню.

У доповіді йдеться, що китайська влада заперечувала смертельну небезпеку передачі вірусу від людини людині, змушувала мовчати або "зникати" лікарів та вчених, які намагалися попередити про вірус, знищувала докази його існування і відмовляла світу в наданні інформації про хворобу.

Австралійський уряд заявляє у доповіді, що вірус, швидше за все, зародився на ринку морепродуктів у провінції Ухань, однак залишає 5% шансів на те, що він випадково просочився з китайської лабораторії. Науковці також сходяться на тому, що вірус походить з ринку, однак розвідка США вважає, що в лабораторії Уханя сталась аварія, яка призвела до витоку вірусу.

Тим часом дослідники технологічного університету Південного Китаю 6 лютого опублікували матеріал, в якому стверджували, що "коронавірус, імовірно, походить з лабораторії Уханя". Однак це дослідження було швидко відкликано через відсутність прямих доказів.

Навіть зараз розробникам вакцини допомогли б проби першої партії випадків COVID-19, однак наразі вони або знищені, або приховуються. У доповіді йдеться, що крім лікарів та науковців у період першого спалаху коронавірусу раптово зникли багато китайських журналістів, які критикували реакцію влади.

Що відомо