Китайська влада обмежує публікацію досліджень про коронавірус

АР

Китайський уряд обмежив публікацію досліджень про походження COVID-19.

"Будь-яка робота, яка відслідковує походження вірусу, має бути ретельно перевірена", - зазначено у рішенні, яке було опубліковано на офіційних сайтах двох університетів, передає CNN.

Відповідно до запропонованої у розпорядженні процедури, усі наукові роботи щодо коронавірусу мають затвердити відповідні комітети в університетах, ґрунтуючись на "академічній цінності" та тому, наскільки правильний "час публікації". Якщо ж робота стосуватиметься походження вірусу, її мають надіслати до департаменту науки і технологій Міністерства освіти, яке потім пересилає її в інші органи влади Китаю для узгодження.

"Я думаю, що це узгоджені зусилля з боку уряду Китаю контролювати нарратив та виставити все так, ніби спалах почався не з Китаю. І я не думаю, що вони дійсно будуть терпіти будь-яке об'єктивне наукове дослідження походження цієї хвороби", - розповів один із китайських дослідників.

Пізніше розпорядження з сайтів видалили. У Міністерстві освіти країни пояснили це тим, що документ - внутрішній, однак підтвердили його існування.

Що відомо

  • Станом на 13 квітня у світі зафіксовано 1,8 млн випадків захворювання на коронавірус. Більше 116 тисяч хворих померли, більше 435 - одужали.
  • Міністри фінансів країн ЄС погодили пакет порятунку в розмірі 500 мільярдів євро для європейських країн, які постраждали через пандемію коронавірусу. Напередодні прийняття угоди директорка МВФ Кристаліна Георгієва попередила, що світова економіка перебуває на межі найбільшого обвалу з часів Великої депресії 1929-1933 років.
  • Німеччина виділила 1,137 трильйона євро на підтримку підприємців, що постраждали від економічної кризи та сферу охорони здоров'я.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила епідемію вірусу COVID-19 пандемією.
  • Люди молодше 18 років переносять COVID-19 набагато легше, ніж особи старшого віку.
  • Китайські вчені визначили, що 80% хворих на коронавірус мають слабкі симптоми та одужують.