У США пропонують накласти на Китай санкції через приховування правди про коронавірус

АР

Республіканська партія США пропонує накласти на Китай санкції через відмову КНР допомогти у розслідуванні походження коронавірусу.

"Комуністична партія Китаю продовжує приховувати істину на тлі спалаху коронавірусу, і це не може залишитися непоміченим. Цей закон дозволить президенту вжити відповідних заходів проти уряду Китаю, щоб запобігти подібним спалахам у майбутньому", - заявляють автори законопроєкту, повідомляє The Hill.

За законопроєктом, президент США Дональд Трамп протягом 60 днів має подати в Конгрес підтвердження того, що Китай сприяв проведенню розслідувань щодо коронавірусу, закрив усі ринки продажу диких тварин на своїй території та звільнив усіх активістів у Гонконгу.

Якщо цього не станеться, Трамп зможе застосувати санкції. Республіканці пропонують заморозити активи усіх китайських чиновників у США та обмежити в’їзд для окремих громадян Китаю або ж заборонити видачу студентських віз громадянам Китаю.

Водночас Федеральна служба безпеки США та Агентство кібербезпеки та захисту інфраструктури опублікували попередження про загрозу хакерських атак з боку Китаю на установи, які розробляють вакцину проти коронавірусу.

"Сфери охорони здоров’я, фармацевтики та науково-дослідницький сектор, які працюють над відповіддю на виклики COVID-19, повинні усвідомлювати, що вони є головними цілями цієї діяльності та вжити необхідних заходів для захисту своїх систем", - йдеться у заяві, оприлюдненій на сайті ФБР.

В установі наголошують, що зусилля Китаю загрожують можливості США боротися з інфекцією.

Що відомо

  • Розвідки США, Австралії, Нової Зеландії, Канади і Великої Британії, що входять до альянсу Пʼяти очей, звинувачують китайську владу в тому, що вона свідомо приховувала будь-яку інформацію про коронавірус, а лікарів змушувала мовчати або "зникати".
  • Влада Китаю принесла вибачення родині офтальмолога Лі Веньляна та відкликала догану через шість тижнів після його смерті від хвороби, спричиненої коронавірусом.
  • Китайський уряд обмежив публікацію досліджень про походження COVID-19.
  • Президент США Дональд Трамп хоче, щоб американські слідчі поїхали у Китай та розслідували спалах коронавірусної інфекції.
  • В місті Ухань (провінція Хубей), з якого у грудні 2019 року розпочалася епідемія COVID-19, виписали всіх хворих.
  • Кількість загиблих у Китаї від коронавірусної інфекції COVID-19 становила 3 346 осіб, проте після перерахунку їх чисельність зросла до 4 636 осіб.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила епідемію вірусу COVID-19 пандемією.