Держдеп США запровадив персональні санкції проти голови ОАСК Вовка. Він прокоментував

Оновлено
. Facebook

Згідно з повідомленням на сайті Державного департаменту США, санкції проти Павла Вовка запроваджено через вимагання хабарів в обмін на втручання в судові та інші державні процеси. Сам Вовк заявив, що введення санкцій не стало для нього несподіванкою, а Держдеп США, за його словами, ввели в оману "певні міжнародні структури".

"З нагоди Міжнародного дня боротьби з корупцією та напередодні Міжнародного дня прав людини Сполучені Штати Америки вживають наступних заходів з метою посилення відповідальності за корупцію та порушення прав людини в усьому світі", — повідомила пресслужба Держдепу 9 грудня.

Зокрема, США оновили санкційний список та додали туди очільника Окружного адмінсуду Києва (ОАСК) Павла Вовка та двох його найближчих родичів

"США вносять Вовка до санкційного списку через вимагання хабарів в обмін на втручання в судові та інші державні процеси", — йдеться у повідомленні на сайті Державного департаменту США.

Сам голова Окружного адміністративного суду міста Києва 10 грудня заявив, що запровадження проти нього санкцій є "логічним" розвитком подій багаторічної кампанії, направленої на "отримання певними міжнародними структурами контролю над судовою владою України".

"Відсутність будь-яких досягнень, крім дешевого піару, очевидно і змусило ініціаторів кампанії вдатися до останнього шансу – звернення з кляузами до Вашингтону. Ці люди, намагаючись уникнути відповідальності за безрезультатно витрачені час і гроші та користуючись своїми зв’язками, ввели в оману Держдепартамент США", — написав Вовк у Facebook.

Що відомо про справу Вовка

  • 17 липня 2020 року детективи НАБУ провели обшуки в Окружному адміністративному суді Києва та заявили про вручення підозри голові ОАСК Павлу Вовку, його заступнику Євгенію Авлову та ще п’ятьом суддям. НАБУ підозрює їх у створенні злочинної організації з метою захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів, Вищою радою правосуддя та створення штучних перешкод у їх роботі.
  • Вручення підозр суддям ОАСК спростували в пресслужбі суду після завершення обшуків. Адвокат Вовка Андрій Заєць у коментарі Суспільному також спростував інформацію про вручення підозри його клієнту.
  • Через чотири дні НАБУ оприлюднило записи розмов судді Вовка та очільника ДСА Холоднюка, а пізніше Вища рада правосуддя звинуватила НАБУ у підриві авторитету судів.
  • У 2019 році НАБУ вже розслідувало можливе втручання суддів ОАСК в роботу членів Вищої кваліфікаційної комісії. Тоді теж НАБУ спільно з ГПУ обшукували приміщення ОАСК, та заявляли про підготовку підозр суддям ОАСК Євгенію Авлову й Ігорю Погрібніченку, а також судді Суворовського райсуду Одеси Івану Шепітку.
  • У листопаді 2019 року Шевченківський райсуд Києва відмовився продовжити строки досудового розслідування у провадженні, як того вимагала Генпрокуратура. ГПУ клопотала про продовження досудового розслідування через виконання міжнародного доручення, яке, начебто, стосувалося пошуку одного з можливих фігурантів справи за кордоном. Справа була призупинена через завершення строків досудового слідства.