НАБУ заявляє про підозру голові ОАСК Вовку, адвокат — спростовує

Оновлено
Фото: ОАСК

У Національному антикорупційному бюро розслідувань 17 липня провели обшуки в Окружному адміністративному суді Києва та заявили про вручення підозри голові ОАСК Павлу Вовку, його заступнику Євгенію Авлову та ще п’ятьом суддям. Їх підозрюють у створенні в суді "злочинної організації з метою захоплення державної влади". Натомість в суді спростували вручення підозри своєму очільнику.

"17 липня 2020 року детективи НАБУ повідомили про підозру голові Окружного адміністративного суду міста Києва, його заступнику та ще п’ятьом суддям цього суду, а також голові Державної судової адміністрації України. Триває процес вручення підозр ще чотирьом особам", - повідомили у пресслужбі НАБУ.

Нікіта Галка, Суспільне

За даними правоохоронців, зазначені особи діяли у межах злочинної організації на чолі з головою ОАСК, яка мала на меті "захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, Вищою радою правосуддя та створення штучних перешкод у їхній роботі".

У НАБУ оприлюднили відео з шістьма епізодами звинувачення.

"За версією слідства, фактично зазначена організація ухвалювала замовні рішення у власних інтересах, а також в інтересах політичних еліт та бізнес кіл. Зокрема, для цього голова ОАСК використовував схему з подання штучних, надуманих, адміністративних позовів від підставних громадських організацій чи фізичних осіб до свого ж суду з подальшим "надшвидким" їх розглядом та з наперед визначеним результатом", - заявили у НАБУ.

Скріншот з відео

За даними слідства, суддя Вовк перешкоджав діяльності членів Вищої кваліфікаційної комісії, щоб не проходити оцінювання.

Скріншот з відео

Водночас адвокат судді Вовка Андрій Заєць у коментарі Суспільному спростував заяви про вручення підозри його клієнту.

"Пана Вовка на місці немає, він перебуває у відпустці. І інформація про вручення якихось підозр - фейкова. Тому що підозр жодних не вручалося", - наголосив адвокат, додавши, що підозри не вручалися ані судді Вовку, ані його заступнику Євгенію Аблову.

Він додав, що обшуки НАБУ проводить по справі, "яка була закрита у 2019 році".

Нікіта Галка, Суспільне

Вручення підозр суддям ОАСК спростували в пресслужбі суду після завершення обшуків. Там пов'язали слідчі дії з позовом проти голови НАБУ Артема Ситника.

"Напередодні обшуків до Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов, де відповідачами визначено Національне антикорупційне бюро України та безпосередньо його керівника  Артема Ситника. В провадженні суду перебуває ще декілька адміністративних справ, де фігурує НАБУ. З огляду на ті заходи, які тривають в ОАСК вже протягом 8 годин, дії представників антикорупційного органу мають ознаки втручання у діяльність судової гілки влади та зловживання службовим становищем із метою впливу на суддів при винесенні рішень у справах", - йдеться в повідомленні ОАСК.

Водночас вручення підозри підтвердив ще один фігурант справи адвокат Ростислав Кравець. Він заявив, що детективи НАБУ вручили йому підозру, однак запобіжний захід йому не обиратимуть.

"І так, для інформації, мене звинувачують в участі у злочинній групі в справі Майдану, із захоплення державної влади (не зовсім зрозуміло якої саме влади) шляхом втручання в діяльність ВККСУ. Втручання і захоплення влади, на думку слідчих, детективів, прокурорів сталося шляхом подачі позову в інтересах клієнта", — написав Кравець у Facebook.

Що відомо

  • У 2019 році НАБУ вже розслідувало можливе втручання суддів ОАСК в роботу членів Вищої кваліфікаційної комісії. Тоді теж НАБУ спільно з ГПУ обшукували приміщення ОАСК, та заявляли про підготовку підозр суддям ОАСК Євгену Аблову й Ігорю Погрібніченку, а також судді Суворовського райсуду Одеси Івану Шепітку.
  • У листопаді 2019 року Шевченківський райсуд Києва відмовився продовжити строки досудового розслідування у провадженні, як того вимагала Генпрокуратура. ГПУ клопотала про продовження досудового розслідування через виконання міжнародного доручення, яке, начебто, стосувалося пошуку одного з можливих фігурантів справи за кордоном. Справа була призупинена через завершення строків досудового слідства.