"Паша, помагай". НАБУ оприлюднило записи розмов судді Вовка та очільника ДСА Холоднюка

.

Національне антикорупційне бюро України розсекретило частину матеріалів провадження, відкритого щодо голови Державної судової адміністрації Зеновія Холоднюка, голови Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка та ще шістьох суддів.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці НАБУ.

Зокрема, серед оприлюднених матеріалів присутні фрагменти записів телефонних розмов із голосами, схожими на голоси Холоднюка, Вовка та інших суддів ОАСК.

На одному із записів зафіксовано розмову, під час якої нібито Вовк домовляється з лояльним до нього кандидатом, який бере участь у конкурсі до Вищої кваліфікаційної комісії України за квотою Державної судової адміністрації України.

Кандидат: – Пашенько, ну, я тебе тримаюся, буду тебе триматися і просити: "Паша помагай, ну, тому що".

Голова ОАСК: – Ви подавайте.

Кандидат: – Так.

Голова ОАСК: – Скрізь, де ми з вами поговорили.

"Паша, помагай". У НАБУ оприлюднили записи розмов суддів Вовка та Холоднюка. НАБУ

На іншому записі людина з голосом, схожим на голос Вовка, розмовляє із людиною, яку в НАБУ ідентифікують як суддю, що розглядає справу голови ДСА. У розмові суддя переповідає досягнуті домовленості та запевняє, що нову заяву мають відкликати.

Суддя ОАСК: – Що у нас, Паша, скажи?

Голова ОАСК: – Та, ну, робоче все, все в робочому.

Суддя ОАСК: – А з цими з товаришами? Ти їх так і не викликав?

Голова ОАСК: – Дивись, ну, "мої", ті, з ким я ближче спілкуюся, слухай, вони зайшли начебто до Президента і сказали, що цього робити не можна зараз. Президент начебто їх почув, дав команду ВРПВища рада правосуддя ні х*я не робити, тобто заморозити ситуацію. І в контексті того, що поки воно заморожене, все одно ми нічого не робимо для того, щоб у нас відбувалося.

Суддя ОАСК: – Тоді "відмова"?

Голова ОАСК: – Вони повинні були відкликати. Якщо сьогодні не відкличуть, ти мені нагадай. Відкличуть для доопрацювання. І потім буде.

Суддя ОАСК: – Я тебе зрозумів.

Голова ОАСК: – У варіанті, у варіанті "чекати і дивитися".

"Паша, помагай". У НАБУ оприлюднили записи розмов судді Вовка та очільника ДСА Холоднюка. НАБУ

Ще на одному записі нібито Вовк обговорює з іншими суддями ОАСК можливість зупинити конкурс на посаду голови ДСА в інтересах Холоднюка.

Суддя ОАСК: – Ви Вже не знаєте, як на могилі, бл*, Петра Олексійовича станцювати на х*й, хто гопака, хто лезгінку.

Голова ОАСК: – Ми вірою і правдою служили. Поки нас не стали кидати. (Далі розмова по телефону)

Голова ОАСК: – Алло. Вітання. Дивись, а ти можеш сьогодні дати Богдану ту довідку, що він хоче? Ой, відмінно. У нас є, деякі там плани і думки цікаві. Ось. Це перше. Друге, друге питання – скажи, будь ласка, а так посунулося питання по Зеновію (мається на увазі голова ДСА - прим.) зі зверненням в НАЗК? Друже, там, дивись, нас це не хвилює. Нас, ми ж з тобою говорили, про що? Нам треба роз'яснення про наявність конфлікту інтересів у діях ВРП і Пушкаря (мається на увазі переможець конкурсу на посаду голови ДСА - прим.) по організації конкурсу. Щоб сам конкурс *бнуть цей. Ні, не призначення конкурсу. А реалізацію!

"Паша, помагай". У НАБУ оприлюднили записи розмов судді Вовка та очільника ДСА Холоднюка. НАБУ

Як пояснили у пресслужбі НАБУ, таке рішення ухвалили з огляду на виключну суспільну значущість відкритого кримінального провадження, НАБУ оприлюднює розсекречені матеріали слідчих дій, що розкривають деталі злочину.

Що відомо

  • У НАБУ 17 липня повідомили про обшуки в Окружному адміністративному суді Києва та заявили про вручення підозри голові ОАСК Павлу Вовку, його заступнику Євгенію Аблову та ще п’ятьом суддям. Їх підозрюють у створенні в суді "злочинної організації з метою захоплення державної влади". Натомість в суді спростували вручення підозри своєму очільнику.
  • Наступного дня суддя Вовк на своїй сторінці у Facebook заявив, що йому "ніхто не вручав ніяку підозру", а сам він "знаходиться у відпустці".
  • У 2019 році НАБУ вже розслідувало можливе втручання суддів ОАСК в роботу членів Вищої кваліфікаційної комісії. Тоді теж НАБУ спільно з ГПУ обшукували приміщення ОАСК, та заявляли про підготовку підозр суддям ОАСК Євгену Аблову й Ігорю Погрібніченку, а також судді Суворовського райсуду Одеси Івану Шепітку.
  • У листопаді 2019 року Шевченківський райсуд Києва відмовився продовжити строки досудового розслідування у провадженні, як того вимагала Генпрокуратура. ГПУ клопотала про продовження досудового розслідування через виконання міжнародного доручення, яке, начебто, стосувалося пошуку одного з можливих фігурантів справи за кордоном. Справу призупинили через завершення строків досудового слідства.