"Плівки Вовка": Вища рада правосуддя звинуватила НАБУ у підриві авторитету судів

. 048.ua

Вища рада правосуддя звинуватила Національне антикорупційне бюро в участі в інформаційній кампанії з підриву авторитету судів через справу проти представників Окружного адміністративного суду Києва.

"Вища рада правосуддя вирішила звернути увагу посадових осіб Національного антикорупційного бюро України на необхідність утримуватися від заяв та публічних висловлювань, участі в інформаційній кампанії, які впливають на незалежність судової влади та підривають авторитет правосуддя в цілому", - йдеться у заяві ВРП за результатами розгляду питання про вжиття заходів щодо забезпечення авторитету правосуддя.

Зокрема, ВРП незадоволена тим, що НАБУ оприлюднює інформацію про розслідування корупції суддів Окружного адміністративного суду, серед яких голова ОАСК Павло Вовк, його заступник Євгеній Аблов та ще 5 їхніх колег. Як повідомлялося раніше, їх підозрюють у створенні в суді злочинної організації з метою захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, Вищою радою правосуддя, створення штучних перешкод у їхній роботі, а також втручанні у діяльність державних діячів.

Читайте також: "Паша, помагай". НАБУ оприлюднило записи розмов судді Вовка та очільника ДСА Холоднюка

"ВРП вважає, що орган досудового розслідування, оприлюднивши інформацію у такий спосіб, а також записи та уривки розмов, які є обставинами досудового слідства, надав поштовх інформаційній кампанії, яка привертає увагу та формує суспільну думку на підтримку певної позиції, зокрема позиції про те, що злочинне діяння має місце, як доведений факт", - заявляють у Вищій раді правосуддя.

В організації також переконані, що "органи державної влади, їхні посадові особи повинні утримуватися від інформаційних та політичних кампаній, заяв та дій, що можуть вплинути на незалежність судової влади та підірвати авторитет правосуддя в цілому", а довіра та повага до судової влади - гарантія ефективності системи правосуддя.

"Наголошуючи на тому, що ОАСК продовжує здійснювати правосуддя, а поширення Національним антикорупційним бюро України інформації у такий спосіб підриває авторитет суду як інституції, впливає на незалежність судової влади та підриває авторитет судової влади в цілому, ВРП заявляє про неприпустимість таких заяв та публічних висловлювань", - йдеться у заяві.

Що відомо

  • У Національному антикорупційному бюро розслідувань 17 липня провели обшуки в Окружному адміністративному суді Києва та заявили про вручення підозри голові ОАСК Павлу Вовку, його заступнику Євгенію Аблову та ще п’ятьом суддям.
  • У 2019 році НАБУ вже розслідувало можливе втручання суддів ОАСК в роботу членів Вищої кваліфікаційної комісії. Тоді теж НАБУ спільно з ГПУ обшукували приміщення ОАСК, та заявляли про підготовку підозр суддям ОАСК Євгену Аблову й Ігорю Погрібніченку, а також судді Суворовського райсуду Одеси Івану Шепітку.
  • В Окружному адміністративному суді Києва заявили, що не можуть передати вісьмом своїм суддям повістки на допити у Національному антикорупційному бюро, оскільки всі вони перебувають у відпустках.
  • У листопаді 2019 року Шевченківський райсуд Києва відмовився продовжити строки досудового розслідування у провадженні, як того вимагала Генпрокуратура. ГПУ клопотала про продовження досудового розслідування через виконання міжнародного доручення, яке, начебто, стосувалося пошуку одного з можливих фігурантів справи за кордоном. Справа була призупинена через завершення строків досудового слідства.