Росія перекидає військову техніку на ЗАЕС у пропагандистських цілях — ISW

. Запорізька АЕС. Фото: AP

Росія може перекидати нову військову техніку на територію Запорізької атомної електростанції в тому числі для того, щоб спростувати чутки про виведення російських військ із території ЗАЕС.

Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW).

Як нагадали в Інституті, українські офіційні особи заявили, що російські сили додатково мілітаризували Запорізьку атомну електростанцію (ЗАЕС).

"Українське державне агентство з атомної енергії "Енергоатом" повідомило 8 грудня, що російські війська перекинули кілька систем РСЗВ "Град" поблизу реактора № 6 та зони сухого зберігання палива на ЗАЕС. В "Енергоатомі" заявили, що російські сили, швидше за все, планують використовувати системи "Град" для ударів по Нікополю та Марганцю Дніпропетровської області, які є об'єктами щоденних обстрілів з боку Росії.

Аналітики вважають, що такий крок має демонстративний характер та покликаний продемонструвати скептично налаштованій частині російського суспільства, що РФ не має наміру виводити війська із території станції.

"ISW повідомила про попередні кадри, які підтверджують, що російські сили зберігають військову техніку, зокрема боєприпаси, бронетранспортери, зенітну зброю та інше озброєння біля ЗАЕС. Розгортання нового обладнання на ЗАЕС може бути спробою заспокоїти чутки російських націоналістично налаштованих блогерів про можливий вихід Росії із ЗАЕС, які Кремль двічі заперечував за останні 10 днів", — зазначається в дописі.

Що відомо

  • ЗАЕС, найбільша атомна станція в Європі, з 4 березня захоплена російськими військовими. РФ розміщує на майданчику станції військову техніку та боєприпаси. Обстрілюють росіяни і саму станцію, руйнуючи ЛЕП, спричиняючи відключення енергоблоків і звинувачуючи в цьому ЗСУ. 5 жовтня Президент Росії Володимир Путін доручив передати у федеральну власність Запорізьку АЕС. Також росіяни створили компанію для управління ЗАЕС. В Енергоатомі назвали це рішення "нікчемним", а також нагадали, що для ЗСУ рішення РФ про "приєднання" українських територій і ЗАЕС не має значення.
  • 27 листопада президент НАЕК "Енергоатом" Петро Котін заявив, що зараз є ознаки того, що російські окупанти можуть залишити Запорізьку атомну електростанцію.
  • 28 листопада прессекретар президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що відведення військ Росії з території Запорізької атомної електростанції не буде.
  • 2 грудня очільник МАГАТЕ Рафаель Гроссі розповів, що агентство сподівається досягти домовленості з Росією та Україною про створення захисної зони на Запорізькій атомній електростанції до кінця року
  • 5 грудня речниця російського МЗС Марія Захарова заявила, що про вихід російських військових із Запорізької АЕС "не може бути і мови".

Читайте також

Нові безпілотники на озброєнні ЗСУ, оборонний бюджет США з допомогою Україні, 289 день війни. Онлайн