АР

Російські хакери атакували сайти Ватикану після заяви Папи Римського про те, що він вважає Росію та президента Володимира Путіна винними у війні проти України. Про це повідомив посол України у Ватикані Андрій Юраш.

"Російські терористи дісталися сьогодні сайтів міста-держави Ватикан: багато онлайн сторінок різних структур Римської Курії стали недоступними! Російські хакери ще раз демонструють реальне обличчя російської політики, безпосередньо визначеної Парламентською Асамблеєю Ради Європи як терористичної", — написав він у Facebook.

За словами дипломата, це — російська відповідь на останні важливі заяви Папи Франциска.

28 листопада Папа Римський Франциск заявив, що вважає Росію та президента Володимира Путіна винними у війні проти України, назвавши при цьому українців "народом-мучеником". Він додав, що за найбільшу жорстокість виявляють деякі національні меншини РФ, наприклад, чеченці, буряти й так далі.

Безумовно, той, хто нападає, — це російська держава. Чому я не називаю Путіна? Тому що це не потрібно; це вже відомо. Однак іноді люди чіпляються за деталь. Всі знають мою позицію, з Путіним чи без Путіна, не називаючи його імені", — наголосив понтифік.

Позиція Папи Римського щодо російського вторгнення в Україну

За час повномасштабного вторгнення РФ в Україну Папу Римського кілька разів критикували за дії чи слова щодо війни. Спочатку Франциск сказав, що біженців з України у світі приймають краще, ніж з інших країн.

Перед католицьким Великоднем у Ватикані вирішили організувати символічне примирення українців і росіян. Під час хресної дороги в Колізеї хрест мали нести українка і росіянка. Ідея зустріла бурхливе обурення в суспільстві та серед вірян, а також українських дипломатів.

24 серпня Папа Римський Франциск заявив, що дочка кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дарія, яку підірвали у Підмосков'ї є "невинною жертвою війни". Посол України у Ватикані Андрій Юраш заявив про розчарування словами понтифіка.

25 серпня Міністерство закордонних справ України запросило апостольського нунція в Україні архиєпископа Вісвалдаса Кулбокаса, щоб висловити йому розчарування словами Папи Римського Франциска про смерть дочки кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дарії.

30 серпня Ватикан відреагував на критику Папи Римського Франциска, через його слова про вбивство дочки російського пропагандиста Олександра Дугіна — Дарії. Там наголосили, що слова Папи слід трактувати, як голос цінностей, а не політичну позицію.

Читайте також

Папа Римський просить Бога "поспішити" припинити війну в Україні

Папа Римський заявив, що війну в України не можна вирішити "за допомогою інфантильної логіки зброї"

Чому Папа Римський може помилятися щодо України — глава УГКЦ про зміну церкви, віру в ЗСУ та заяви Франциска

"Ношу в собі їхній біль" — Папа Римський про ракетні обстріли українських міст

Папа Римський порівняв агресію Росії в Україні з Голодомором