Заклик до масового виїзду українців за кордон через проблеми з електрикою наразі недоречний — Укренерго

Продавчиня фруктів на ринку в центрі Києва під час чергового відключення світла через атаки РФ, 7 листопада 2022 р. Фото: АР

Заклик до масового виїзду українців за кордон через проблеми з електрикою унаслідок російських атак наразі недоречний.

Про це 22 листопада повідомив очільник "Укренерго" Володимир Кудрицький, коментуючи звернення ДТЕК про те, що українцям слід подумати про виїзд на кілька місяців через російські атаки на об’єкти енергетичної інфраструктури.

"Ми бачимо роль енергетичного сектору в тому, щоб забезпечити такі умови функціонування нашої енергосистеми, щоб українці могли залишатися в країні і зимувати тут. Наша щоденна битва полягає у тому, щоб енергосистема якомога краще задовольняла потреби українців в електроенергії. У нас є планові відключення наразі, на декілька годин, ми намагаємось зробити їх більш комфортними, для того, щоб споживач знав, коли відключення, і зміг спланувати свій день. Але я вважаю, що заклик до якогось масового виїзду українців за кордон наразі недоречний", — сказав він.

Що відомо

Майже половина енергосистеми України виведена з ладу внаслідок ракетних ударів Росії по критичній та цивільній інфраструктурі.

Про блекаут наразі не ідеться, заявили в ДТЕК. Водночас там закликали українців подумати про те, щоб за можливості виїхати на кілька місяців з країни, аби розвантажити енергосистему на тлі російських обстрілів.

21 листопада гендиректор YASNO повідомив, що відключення електроенергії, ймовірно, відбуватимуться щонайменше до кінця березня. А президент Зеленський знову закликав українців обмежити особисте використання електрики.

Читайте також

Зима і люди. Як українці готуються до холодів в умовах війни

Чайник, або 120 смартфонів. П'ять способів економити електроенергію

Як залишатись на зв'язку, коли немає світла. Добірка месенджерів, що працюють офлайн

Відключення електроенергії: як убезпечити житло від пожеж — розповіли в ДСНС