Відключення електроенергії, ймовірно, відбуватимуться щонайменше до кінця березня — гендиректор YASNO

81-річна Наталія п'є чай на кухні у своїй квартирі під час відключення електроенергії в центрі Києва, 22 жовтня 2022 року. Фото: Getty Images

Україна житиме в умовах регулярних відключень електроенергії, ймовірно, щонайменше до кінця березня, заявив генеральний директор енергетичної компанії YASNO Сергій Коваленко.

Про це він написав на своїй Facebook-сторінці.

"Сьогодні знову маємо різні відключення: починали зі стабілізаційного графіка, але вдень отримали нові обмеження від Укренерго і відключаємось й екстрено. Максимальні обмеження за сьогодні — 391 МВт, відключені більш як 953 тисячі клієнтів", — зазначив посадовець.

За його словами, відключення у країні, ймовірно, відбуватимуться щонайменше до кінця березня.

"Енергетики, попри погану погоду, зараз максимально стараються завершити відновлення до ще більших холодів. І хоча зараз відключень стало менше, я хочу, щоб всі розуміли: швидше за все жити у режимі відключень українцям доведеться щонайменше до кінця березня", — наголосив Коваленко.

У разі, якщо Росія не здійснюватиме нових успішних атак на енергомережу, то за нинішніх умов генерації електроенергії дефіцит потужності може бути рівномірно розподілений по всій країні.

"Це означає, що відключення будуть скрізь, але менш тривалими", — пояснив керівник YASNO.

Він додав, що існують й інші прогнози розвитку ситуації в енергетиці, які цілком залежать від атак Росії.

"Приміром, позитивний: нових атак не відбувається, повертається попередній рівень генерації. Тоді ми, цілком імовірно, будемо мати вдосталь електроенергії, так що зможемо відмовитися від відключень взагалі", — розповів Сергій Коваленко.

Негативний сценарій передбачає сильні пошкодження енергомережі внаслідок атак.

"Тоді доведеться задіювати не лише погодинні стабілізаційні відключення, але й екстрені, за яких світла може не бути дуже тривалий час", — зазначив посадовець.

Коваленко закликав готуватися до різних варіантів, у тому числі до найгірших.

"Запасіться теплим одягом, ковдрами, продумайте варіанти, які допоможуть вам перечекати довге відключення. Краще зараз це зробити, аніж потім бідкатися і звинувачувати когось. Тим більше, всі ми знаємо, хто винен насправді", — підсумував посадовець.

Що відомо

  • Майже половина енергосистеми України виведена з ладу внаслідок ракетних ударів Росії по критичній та цивільній інфраструктурі, понад 10 мільйонів українців тимчасово лишились без світла.
  • Про блекаут наразі не ідеться, заявили в ДТЕК. Водночас там закликали українців подумати про те, щоб за можливості виїхати на кілька місяців на тлі російських атак на об’єкти енергетичної інфраструктури. У компанії зазначили, що українцям слід намагатись зменшити споживання електроенергії.

Читайте також

Чайник, або 120 смартфонів. П'ять способів економити електроенергію

Як залишатись на зв'язку, коли немає світла. Добірка месенджерів, що працюють офлайн

Відключення електроенергії: як убезпечити житло від пожеж — розповіли в ДСНС