Голова ДТЕК закликав українців подумати про виїзд. Компанія уточнила, що нагальної потреби немає

Продавчиня фруктів на ринку в центрі Києва під час чергового відключення світла через атаки РФ, 7 листопада 2022 р. Фото: АР

Генеральний директор компанії ДТЕК Максим Тімченко закликав українців подумати про те, щоб за можливості виїхати на кілька місяців на тлі російських атак на об’єкти енергетичної інфраструктури. У компанії запевнили, що нагальної потреби у виїзді немає, натомість українцям слід намагатись зменшити споживання електроенергії.

Про це Тімченко заявив у інтерв'ю BBC.

Посадовець зазначив, що російські атаки пошкодили майже половину енергетичної системи України.

Читайте також: Зима і люди. Як українці готуються до холодів в умовах війни. Спецпроєкт Суспільного

"Якщо вони (українці — ред.) зможуть знайти альтернативне місце для проживання ще на три-чотири місяці, це буде дуже корисно для системи", — сказав Тімченко.

Гендиректор ДТЕК додав, що система стає менш надійною з кожною російською атакою, і скорочення споживання електроенергії є ключем до збереження її роботи.

"Пошкоджена енергетична система все ще не в змозі виробляти достатньо електроенергії для задоволення поточних потреб, тому будь-який спосіб скорочення споживання, у тому числі виїзд з країни, слід розглядати як допомогу Україні у війні проти Росії", — пояснив Тімченко.

За його словами, зменшення побутового енергоспоживання дозволять убезпечити критичні об’єкти, зокрема лікарні, де перебувають поранені українські військовослужбовці.

"Якщо ви будете менше споживати, то лікарні з пораненими солдатами будуть гарантовано забезпечені електроенергією. Саме так можна пояснити, що зменшуючи споживання або виїжджаючи, ви також допомагаєте іншим людям", — зазначив посадовець.

Згодом пресслужбі компанії уточнили, що наразі в Україні немає надзвичайної ситуації, яка потребувала б виїзду за кордон.

"ЗСУ, енергетики і кожен українець роблять диво, втримуючи енергосистему. І саме тому сьогодні нема нагальної потреби залишати Україну. Втримувати роботу енергосистеми вдається унікальними рішеннями і складною системою балансування, в тому числі, за допомогою стабілізаційних відключень", — йдеться у повідомленні ДТЕК.

Що відомо

  • Внаслідок атак Росії пошкоджено близько 40% усієї енергетичної інфраструктури України.
  • 31 жовтня у ДТЕК повідомили, що в Україні закінчуються запаси обладнання, необхідного для відновлення об'єктів енергетичної інфраструктури.
  • Майже по всій Україні запроваджують графіки погодинного відключення електроенергії. Це необхідно для стабілізації енергосистеми. Водночас Міненерго доручило проінспектувати графіки відключення електроенергії.
  • Зранку 18 листопада Київ та область повернулися до стабілізаційних відключень світла за графіком. Утім через пошкодження енергетичної інфраструктури можливі екстрені вимкнення.

Читайте також

"Укренерго" опублікувало графік обмежень електроенергії на 19 листопада