Зеленський закликав українців обмежити особисте використання електрики

Важливо
Президент України Володимир Зеленський. Фото: Офіс президента

Позапланові відключення електрики, які енергетики 21 листопада застосували окрім стабілізаційних відключення електрики, були викликані більшим рівнем споживання, ніж країна може забезпечити в цей час. Про це у своєму вечірньому зверненні повідомив президент України Володимир Зеленський.

За його словами, станом на вечір особливо складна ситуація в Києві та області, а також на Вінниччині, Сумщині, Тернопільщині, Черкащині, Одещині та в деяких інших містах і районах.

“Будь ласка, у тих регіонах, де найбільше складнощів день у день, і особливо в пікові години споживання, намагайтесь обмежувати особисте використання електрики. Звичайно, має бути дуже ощадливий підхід і в публічних місцях”, — сказав президент.

Він звернувся до всіх представників обласної влади та місцевих громад із проханням не припиняти комунікацію щодо раціонального споживання електрики.

“Звичайно, енергетики, комунальники, рятувальники та всі, хто залучений, працюють по максимуму. Але системна шкода нашій енергетиці від ударів російських терористів настільки значна, що всім нашим людям і бізнесу варто бути дуже ощадливими й розносити споживання по годинах доби”, — сказав Зеленський.

Майже половина енергосистеми України виведена з ладу внаслідок ракетних ударів Росії по критичній та цивільній інфраструктурі.

Про блекаут наразі не ідеться, заявили в ДТЕК. Водночас там закликали українців подумати про те, щоб за можливості виїхати на кілька місяців з країни, аби розвантажити енергосистему на тлі російських обстрілів. В Укренерго вважають таку пораду наразі недоречною.

21 листопада гендиректор YASNO повідомив, що відключення електроенергії, ймовірно, відбуватимуться щонайменше до кінця березня.

Читайте також

Зима і люди. Як українці готуються до холодів в умовах війни

Відключення електроенергії відбуватимуться щонайменше до кінця березня — гендиректор YASNO

Обмеження споживання 22 листопада: деталі відключень від "Укренерго"