Косово відклало плани штрафувати водіїв на із сербськими номерами — Reuters

Прем'єр-міністр Косово Альбін Курті. Фото: Kosovo Prime Ministry/Getty Images

Частково визнане Косово відклало плани штрафувати водіїв, які відмовляються здати старі автомобільні номерні знаки, видані Сербією, ще на 48 годин.

Як повідомляє Reuters, підставою для рішення стали побоювання щодо спалаху насильства у регіоні.

"Косово відклало плани штрафувати водіїв, які відмовляються здати старі автомобільні номерні знаки, видані Сербією, ще на 48 годин після того, як Сполучені Штати попросили відтермінувати крок через побоювання Вашингтона і Європейського Союзу, що це може спровокувати етнічне насильство", — йдеться у повідомленні.

Суперечка щодо номерних знаків протягом майже двох років розпалювала напругу між Сербією та її колишньою сепаратистською провінцією, яка проголосила незалежність у 2008 році та є домом для сербської меншини на півночі, яку підтримує Белград.

21 листопада верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель заявив, що лідери Сербії та частково визнаного Косова під час переговорів у Брюсселі не змогли дійти до компромісу щодо використання автомобільних номерних знаків етнічною сербською меншістю у Косово.

Що відомо

  • 31 липня президент Сербії Александр Вучич у зверненні до населення заявив, що косовська поліція почне військову операцію проти сербів.
  • 21 серпня Вучич сказав, що готовий захистити сербів, які мешкають на території частково визнаного Косова, у разі, якщо НАТО не втрутиться у можливий конфлікт.
  • До цього влада Приштини оголосила, що з першого серпня починається видача спеціальних документів при в'їзді в Косово, а сербські документи вважатимуться недійсними.
  • Голова МЗС Сербії Нікола Селакович заявив, що Белград не визнає рішення Косова. За словами міністра, косовська влада "буквально готує пекло найближчими днями" для сербів, які там живуть.
  • У Міністерстві закордонних справ рекомендували громадянам України утриматися від відвідання південних районів Сербії та уникати місць масового скупчення людей.
  • 27 серпня Сербія та частково визнане Косово домовилися про взаємну перереєстрацію документів.
  • Водночас у ніч на 1 листопада поліція Косово винесла перше попередження транспортним засобам, які не були перереєстровані з сербських номерів на номерні знаки Республіки Косово. Цього ж дня Косово планувало запровадити обов’язкову перереєстрацію всіх автомобільних номерів на власні.
  • 2 листопада повідомлялось, що війська Сербії були приведені в стан підвищеної боєготовності у зв’язку з конфліктною ситуацією у Косово на тлі вимог республіки щодо переоформлення документів.

Читайте також

"Тривожний дзвінок для ЄС". Балканська розслідувачка про Сербію із Косово на тлі війни в Україні

Що сталося в Косово, як вдалося уникнути загострення і до чого тут Росія