Вучич заявив про готовність захистити сербів у Косово

Президент Сербії Александар Вучич, 5 травня 2022 року. Фото: АР

Президент Сербії Александар Вучич заявив, що готовий захистити сербів, які мешкають на території частково визнаного Косова, у разі, якщо НАТО не втрутиться у можливий конфлікт.

Як повідомляє Associated Press, у відеозверненні Вучич закликав НАТО "виконати свою роботу" в Косово, інакше, за його словами, Сербія самостійно захищатиме свою етнічну меншість.

"Нам нема куди йти, ми загнані в кут. Ми врятуємо наш народ від переслідувань та погромів, якщо НАТО не захоче цього робити", — заявив сербський президент.

Він також додав, що необхідно зупинити проникнення косовських албанських "банд" на північ регіону, де мешкає більшість косовських сербів. Водночас Вучич не надав жодних доказів претензії, зауважує видання.

Раніше Північноатлантичний альянс заявив, що готовий відрядити миротворчу місію у разі загострення ситуації на межі Сербії та частково визнаного Косова.

Косово — частково визнана держава у Південно-Східній Європі, на Балканському півострові. Згідно з конституцією Сербії, територія Республіки Косово є частиною Сербії і входить до її складу як Автономний край Косово і Метохія, однак фактично Косово владою Сербії не контролюється. Україна не визнає незалежність Косова.

Що відомо

  • Раніше президент Сербії Александр Вучич у зверненні до населення заявив, що косовська поліція вночі 31 липня почне військову операцію проти сербів.
  • До цього влада Приштини оголосила, що з першого серпня починається видача спеціальних документів при в'їзді в Косово, а сербські документи вважатимуться недійсними.
  • Голова МЗС Сербії Нікола Селакович заявив, що Белград не визнає рішення Косова. За словами міністра, косовська влада "буквально готує пекло найближчими днями" для сербів, які там живуть.
  • У Міністерстві закордонних справ рекомендували громадянам України утриматися від відвідання південних районів Сербії та уникати місць масового скупчення людей.
  • 6 серпня міністр внутрішніх справ Косово Джелал Свечла заявив про затримання на кордоні російської журналістки Дарії Асламової за підозрою у шпигунстві.