Сербія та Косово погодили взаємне визнання документів — Боррель

Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель. Фото: Associated Press

Сербія та частково визнане Косово домовилися про взаємну перереєстрацію документів.

По це повідомив очільник європейської дипломатії Жозеп Боррель.

"У рамках діалогу за сприяння ЄС Сербія погодилася скасувати в’їзні/виїзні документи для власників косовських посвідчень, а Косово погодилося не запроваджувати їх для сербських власників посвідчень", — зазначив він.

Посадовець пояснив, що косовські серби, як і всі інші громадяни, зможуть вільно подорожувати між Косово та Сербією, використовуючи свої ідентифікаційні картки.

"ЄС щойно отримав гарантії від прем’єр-міністра Курті (очільника косовського уряду Альбіна Курті — ред.) щодо цього", — наголосив Боррель.

Чиновник привітав лідерів Сербії та Косова зі знайденим компромісом.

"Це європейське рішення. Ми вітаємо обох лідерів із цим рішенням та їх лідерство", — підсумував він.

27 серпня президент Сербії Александр Вучич заявив, що Сербія готова прийняти вимоги влади Косова щодо в'їзних документів та чекає на гарантії від ЄС щодо свободи пересування для сербів, які проживають на півночі республіки.

Що відомо

  • 31 липня Александр Вучич у зверненні до населення заявив, що косовська поліція почне військову операцію проти сербів.
  • 21 серпня Вучич сказав, що готовий захистити сербів, які мешкають на території частково визнаного Косова, у разі, якщо НАТО не втрутиться у можливий конфлікт.
  • До цього влада Приштини оголосила, що з першого серпня починається видача спеціальних документів при в'їзді в Косово, а сербські документи вважатимуться недійсними.
  • Голова МЗС Сербії Нікола Селакович заявив, що Белград не визнає рішення Косова. За словами міністра, косовська влада "буквально готує пекло найближчими днями" для сербів, які там живуть.
  • У Міністерстві закордонних справ рекомендували громадянам України утриматися від відвідання південних районів Сербії та уникати місць масового скупчення людей.
  • 6 серпня міністр внутрішніх справ Косово Джелал Свечла заявив про затримання на кордоні російської журналістки Дарії Асламової за підозрою у шпигунстві.