Ситуація у Косово: Сербія привела армію в стан підвищеної боєготовності

Міністр оборони Сербії Мілош Вучевич та начальник Герерального штабу Збройних сил країни Мілан Мойсілович, 31 жовтня 2022 року, Фото: Вікіпедія

Війська Сербії приведені в стан підвищеної боєготовності у звязку з конфліктною ситуацією у Косово на тлі вимог республіки щодо переоформлення документів, повідомляє сербське видання Vecernje Novosti із посиланням на міністра оборони країни Мілоша Вучевича.

"Президент Сербії, як верховний головнокомандувач, віддав наказ сербській армії бути в бойовій готовності у зв'язку з ситуацією в Косові, тобто підняти рівень бойової готовності до такого рівня, щоб вона могла відповісти на будь-яке завдання", — заявив Вучевич.

Він зазначив, що Сербія робить всі кроки для того, щоб мати можливість реагувати на кожну складну ситуацію, хоча, "звичайно, не хоче конфліктів і воєн".

"Сербія — за діалог. Краще вести переговори тисячу днів, ніж бути в окопі або траншеї один день", — додав голова сербського Міноборони.

Що відомо

  • 31 липня президент Сербії Александр Вучич у зверненні до населення заявив, що косовська поліція почне військову операцію проти сербів.
  • 21 серпня Вучич сказав, що готовий захистити сербів, які мешкають на території частково визнаного Косова, у разі, якщо НАТО не втрутиться у можливий конфлікт.
  • До цього влада Приштини оголосила, що з першого серпня починається видача спеціальних документів при в'їзді в Косово, а сербські документи вважатимуться недійсними.
  • Голова МЗС Сербії Нікола Селакович заявив, що Белград не визнає рішення Косова. За словами міністра, косовська влада "буквально готує пекло найближчими днями" для сербів, які там живуть.
  • У Міністерстві закордонних справ рекомендували громадянам України утриматися від відвідання південних районів Сербії та уникати місць масового скупчення людей.
  • 27 серпня Сербія та частково визнане Косово домовилися про взаємну перереєстрацію документів.
  • Водночас у ніч на 1 листопада поліція Косово винесла перше попередження транспортним засобам, які не були перереєстровані з сербських номерів на номерні знаки Республіки Косово. Цього ж дня Косово планувало запровадити обов’язкову перереєстрацію всіх автомобільних номерів на власні.

Читайте також

"Тривожний дзвінок для ЄС". Балканська розслідувачка про Сербію із Косово на тлі війни в Україні

Що сталося в Косово, як вдалося уникнути загострення і до чого тут Росія