12 жовтня у форматі "Рамштайну" обговорять оборонну підтримку України — Зеленський

. Президент України Володимир Зеленський. Фото: Офіс Президента України

Оборонну підтримку України обговорять під час нового раунду переговорів у форматі "Рамштайн" у середу 12 жовтня.

Про деталі майбутньої зустрічі повідомив президент України Володимир Зеленський під час вечірнього звернення, 11 жовтня.

"Завтра у форматі "Рамштайну" відбудеться обговорення оборонної підтримки України. Очікую від партнерів прогресу в питанні про протиповітряну й протиракетну оборону, домовленостей щодо нового постачання іншої необхідної нам зброї та боєприпасів. Держава-терорист має бути позбавлена навіть думки про те, що будь-якою хвилею терору може чогось досягти", — заявив Зеленський.

Як відомо, після масштабних атак України Росією 10 жовтня, США, Німеччина та Франція негайно заявили про прискорення свої військової підтримки України. Сполучені Штати Америки прискорюють відправку сучасних засобів протиповітряної оборони NASAMS в Україну. Президент Франції Емманюель Макрон, 10 жовтня, заявив про розширення своєї підтримки України у відповідь на сформульовані Києвом потреби, в тому числі у військовій техніці. Німеччина уклала угоду про постачання Збройним силам Чехії сучасних танків та бронемашин замість військової техніки, яку чеський уряд передасть Україні. Крім того, 11 жовтня Україна отримала від Німеччини сучасні системи протиповітряної оборони Iris-T.

Що відомо

  • Ukraine Defence Contact Group або платформа "Рамштайн" (за назвою авіабази-місця зустрічі) — це зустріч міжнародних союзників, які підтримують оборону України у війні з Росіїєю. Офіційна її назва Ukraine Defence Contact Group. Наразі вона об’єднує міністрів оборони понад 50 країн.
  • Першу зустріч ініціювали США. Вона відбулась 26 квітня і зібрала представників 43 країни. Відтоді ця контактна група з безпеки зустрічається щомісяця, щоб обговорити безпеку України.
  • Вдруге союзники спілкувалися онлайн 23 травня. Після конференції глава Пентагону Ллойд Остін повідомив, що військову допомогу Україні вирішили надати 20 держав.
  • Третя зустріч в форматі "Рамштайн" відбулась 15 червня у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі. В ній брали участь представники близько 50 країн (приєдналися Грузія та Молдова). Результатом цієї зустрічі стало постачання далекобійних РСЗВ HIMARS, M270 та іншого озброєння.
  • "Рамштайн-4" 20 липня зібра в 50 учасників, зустрічались онлайн. На той момент 30 країн-учасниць вже постачали зброю Україні. Більшість країн-учасниць платформи "Рамштайн" — це члени НАТО та ЄС.
  • П’ята зустріч країн-союзниць, які допомагають Україні у війні з Росією відбулась 8 вересня. США оголосили про стратегію довготривалої підтримки, НАТО — про "зимовий пакет", Німеччина пообіцяла навчання з розмінування, Норвегія — 160 ракет. Суспільне підсумовує результати зустрічі.

Читайте також

Наслідки ракетного удару по Україні, відключення електрики, нові обмеження для РФ, 230-й день війни. Онлайн