У штаб-квартирі НАТО розпочалася зустріч контактної групи з оборони України "Рамштайн-3". Що відомо

Важливо
. Міністр оборони США Ллойд Остін (ліворуч) потискає руку Міністру оборони України Олексію Резнікову перед зустріччю міністрів оборони країн НАТО в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі в середу, 15 червня 2022 року, фото: Yves Herman, Pool Photo via AP

В штаб-квартирі НАТО в Брюсселі розпочалося засідання контактної групи з оборони України "Рамштайн-3". Ініціатор зустрічі, глава Пентагону Ллойд Остін, у вступній промові заявив, що Україна зараз перебуває "у визначному моменті на полі бою".

"Сьогодні ми тут завдяки непохитній відданості надати Україні можливості, яка негайно має захищати себе. Я вдячний усій тій допомозі, яка була вже надана в рамках цієї групи, але ми не маємо можливості зупинятися та не можемо втратити темп. Ставки занадто високі. Україна зараз у визначному моменті на полі бою. Ми бачимо те, про що попереджав нас президент Зеленський. Після невдачі із взяттям Києва та визначення нових військових цілей, Росія перенесла свій фокус на Донбас. І ми не можемо недооцінювати виклик, перед яким стоїть Україна", — наголосив Остін.

На зустрічі "Рамштайн-3" зібралися міністри оборони більше ніж 55 країн , а також представники НАТО та ЄС.

Він додав, що РФ використовує далекобійну зброю для того, щоб "задавити українські позиції та продовжує нерозбірливо бомбити українську суверенну територію, безрозсудно нищачи українське цивільне населення".

"Тому ми маємо посилити наші зусилля з підтримки української самооборони та вимагати від себе більше, щоб впевнитися, що Україна зможе захистити себе, своїх громадян та свою територію. Але не зробити помилок. Невиправдана агресія Росії не тільки загроза для України, але і для всієї безпеки у Європі", — заявив голова Пентагону.

Це вже третя зустріч глав Міністерства оборони і начальників штабів з більш ніж 50 країн, на якій вирішується питання про підтримку України у війні з Росією. Теми і цілі переговорів "Рамштайн" — це нагальні потреби України, які необхідні для протистояння агресії РФ.

Міністри оборони понад 50 країн візьмуть участь у дводенній зустрічі "Рамштайн-3". Вони обговорять збільшення поставок зброї в Україну, а також заявки Швеції та Фінляндії на вступ до трансатлантичного військового альянсу. Очікується, що США, зі свого боку, підтвердять подальшу підтримку України, допоки це буде необхідним.

Що відомо

  • 26 квітня на авіабазі "Рамштайн" у Німеччині відбулася зустріч міністрів оборони 40 країн, метою якої було узгодження військової допомоги для України у протистоянні з Росією. За її результатами було домовлено утворити постійну Контактну групу на підтримку України, яка збиратиметься кожного місяця.
  • Як заявила після зустрічі тодішня речниця Білого дому Джен Псакі, понад 30 країн зголосилися виділити більш як п’ять мільярдів доларів для надання військової допомоги Україні в її протистоянні з Росією.
  • За підсумками другої зустрічі Контактної групи з питань оборони України, яка відбулася 23 травня, близько 20 країн погодилися надати додаткову безпекову допомогу Україні. Зокрема, Данія зголосилась передати Україні протикорабельні ракети Harpoon для захисту її берегів, а Чехія — гелікоптери вогневої підтримки, танки і ракетні системи.

Читайте також

"Єдиний сигнал: Україні потрібна зброя" — Маляр про Рамштайн-3

Вторгнення Росії в Україну, день 112. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!Вторгнення Росії в Україну, день 112. Текстовий онлайн