"Втоми від війни в Україні немає": Резніков підбив підсумки четвертого "Рамштайну"

. Міністр оборони України Олексій Резніков

Україна та її західні партнери в межах четвертої зустрічі Ukraine Defense Contact Group домовились про подальшу співпрацю, протидію російській агресії, постачання озброєнь та підготовку українських бійців.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив міністр оборони Олексій Резніков.

"За домовленістю з колегами, тримаємо інтригу щодо левової частки діючих та нових пакетів допомоги, які включають постачання озброєнь, амуніції, тренування наших воїнів та багато іншого. Спочатку їх відчує ворог на полі бою. Позитивним сигналом зустрічі є нові зобов’язання партнерів. Які стосуються і суші, і моря, і неба", — зазначив він.

Також міністр подякував за підтримку США та очільнику Пентагону Ллойду Остіну.

"В черговому пакеті допомоги від США, який планується оголосити цього тижня, серед іншого, будуть 4 системи М142 HIMARS, які вже впливають на хід бойових дій. Відзначу, що і американські партнери, і колеги з інших країн висловили захоплення майстерністю наших воїнів, у тому числі тим, як вони застосовують артилерію та "хаймарси", — зауважив Резніков.

За його словами, також учасники зустрічі обговорили результати протистояння на полі бою, насамперед щодо втрат РФ у живій силі, техніці та спроможностях російської армії загалом.

"Це вражаючі цифри. Які доводять, що Україна насправді є щитом Європи. Важливо, що цей огляд був підготовлений саме партнерами на основі їхніх даних та оцінок", — зазначив посадовець.

Олексій Резніков повідомив, що під час свого виступу на заході наголосив на трьох пріоритетах України:

  • Зміцнення mission oriented approachПідхід, орієнтований на місію..

"Ми просимо колег сконцентрувати зусилля на збільшенні спроможностей ЗСУ здійснити конкретні місії", — пояснив міністр.

За його словами, одна з таких місій — розблокування українських портів та забезпечення безпеки у західній частині Чорного моря.

"Перші результати у вигляді звільнення острова Зміїний усі бачили. Ця робота триває. Не виключені нові "жести доброї волі" від окупантів", — зауважив Резніков.

  • Систематизація роботи з обслуговування та ремонту іноземної техніки, яку отримує Україна.

"Це — масштабне завдання, оскільки вже йдеться про сотні одиниць. Потрібна координація багатьох країн у юридичній, фінансовій, організаційній площині та на рівні виробничих потужностей", — зазначив міністр.

  • Активізація зусиль із забезпечення прозорості обліку та використання міжнародної військової допомоги, зокрема, пришвидшення процесу впровадження програми НАТО LOGFAS.

Окрім того, Резніков відзначив три речі, які почув від партнерів.

"Перше – низка країн прямим текстом заявила, що жодної "втоми" від війни в Україні немає і не буде. Є розуміння, що на кону не Україна, а безпека всієї Європи", — наголосив посадовець.

За його словами, нині весь світ бачить, як українські захисники й захисниці тримають лінію фронту завдовжки понад 2500 кілометрів.

"Усвідомлення України як щита Європи на сході пришвидшується. Загалом спільна позиція учасників "Рамштайну" — підтримувати Україну до перемоги", — зазначив міністр.

Він додав, що партнери України заявив про готовність пришвидшити роботу із надання допомоги Україні.

"Друге — було кілька разів підкреслено, що час є дуже важливим. Я зробив акцент на це у своєму виступі, але ця теза вже існує в порядку денному тих, хто нас підтримує. Робимо все, щоб її було реалізовано на практиці", — сказав Резніков.

Окрім того, багато країн Заходу висловили готовність тренувати українських військових.

"Це — можливість отримати якісний резерв, який опанує західні озброєння та техніку. І створить умови для збільшення обсягу підтримки", — підсумував він.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 147. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу