Німеччина надасть Чехії танки замість техніки, яку отримає Україна

. Танк Leopard 2A4 австрійської армії / Фото: Burtonpe / English Wikipedia

Німеччина уклала угоду про постачання Збройним силам Чехії сучасних танків та бронемашин замість військової техніки, яку чеський уряд передасть Україні.

Про це повідомляє пресслужба компанії Rheinmetall.

"В рамках програми обміну обладнанням Ringtausch уряду Німеччини компанія Rheinmetall незабаром почне постачати до Чеської Республіки основні бойові танки та іншу військову техніку. Це було узгоджено в Празі між представниками обох країн і Rheinmetall", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що чеські Збройні сили отримають основні бойові танки Leopard 2A4 та броньовані ремонтно-евакуаційні машини Buffalo. Своєю чергою, чеські військові передаватимуть Україні свою військову техніку.

Угода передбачає постачання боєприпасів та запасних частин, а також проведення навчання. Перша бронемашина має бути відвантажена у грудні 2022 року, а завершиться постачання до кінця 2023 року.

Ringtausch — це процедура, розроблена урядом Німеччини у співпраці з сусідами Німеччини та союзниками по НАТО для підтримки України в її боротьбі проти російської агресії. Зокрема, країни-члени НАТО надають Україні важку техніку радянських часів в обмін на західні військові системи.

Що відомо

  • 6 вересня німецькі ЗМІ повідомили, що прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час переговорів із канцлером Німеччини Олафом Шольцом у неділю, 4 вересня, так і не взяв жодних зобов’язань щодо постачання найсучасніших бойових танків Leopard-2. Переговори щодо цього питання залишилися "загальними та нечіткими".
  • Як пояснив Шольц, що жодна інша країна G7 також не відправляла свої танки в Україну. Він підкреслив, що рішення про постачання тих чи інших систем озброєнь має бути попередньо узгодженим з усіма союзниками.
  • 23 червня Європейська Рада на саміті у Брюсселі ухвалила рішення про надання Україні та Молдові статусу кандидатів в Європейський Союз, а Грузії — надати статус лише після виконання низки умов.
  • Статус кандидата в ЄС відкриває для України можливості, зокрема доступ до структурних фондів Європейського Союзу, кошти з яких будуть спрямовані на відбудову руйнувань, спричинених вторгненням Росії, і побудову сталої української економіки.
  • 1 липня президент Володимир Зеленський, голова Верховної Ради Руслан Стефанчук та прем'єр-міністр Денис Шмигаль підписали спільну заяву щодо рішення Європейської ради про надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС.

Читайте також

Києву треба передати танки Leopard II і прискорити вступ України в ЄС — голова ЄП