Подоляк заявив, що Україна не причетна до вбивства Дугіної

. Радник керівника ОПУ Михайло Подоляк / Фото: Associated Press

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк в ефірі єдиного телемарафону наголосив, що Україна не причетна до підриву доньки кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дар’ї.

"До підриву (Дугіної – ред.) Україна, безумовно, не має стосунку, тому що ми не кримінальна держава, якою є РФ, а тим паче не терористична держава", — зазначив він.

За словами Подоляка, росіяни нагнітають, щоб отримати не приховану мобілізацію, а явну. За іншою версією радника ОП, в Росії зараз різні політичні угруповання воюють між собою для перерозподілу внутрішнього ідеологічного простору в середині країни.

Пізніше радник голови ОП додав у Twitter, що російська пропаганда "знову створює вигадані світи".

"Винними у підриві авто пропагандистки Дугіної «призначено» українку та її 12-річну дитину. Дивно, що на місці не знайшли візитівку "Правого сектора! чи "Естонську візу". Жаби й гадюки російських спецслужб почали внутрішньовидову боротьбу", — зазначив Подоляк.

Дар'я Платонова (Дугіна) була політичним оглядачем Міжнародного євразійського руху, який очолює її батько. В липні була внесена до санкційних списків Великої Британії. Олександр Дугін – російський філософ і публіцист. З початку 2000-х він обстоює ідеї неоєвразійства і крайнього російського етнічного націоналізму як ідеологічну платформу російської влади. За даними ЗМІ має значний вплив на президента РФ Володимира Путіна.

Що відомо

  • Увечері 20 серпня у Підмосков’ї на Можайському шосе в районі селища Великі Вяземи вибухнув автомобіль Land Cruiser Prado, в салоні якого перебувала донька кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дар'я. Жінка загинула на місці, повідомив її знайомий. Соратник Дугіна Петро Лундстерм повідомив, що в автомобілі мав бути сам Дугін – вони збиралися разом повертатися із російського пропагандистського фестивалю.
  • Колишній депутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов, якій після відмови у 2014 році визнати анексію Криму Росією виїхав за її межі, заявив, що замах Олександра Дугіна та на його доньку Дар’ю Платонову скоїв партизанський рух "Національна республіканська армія", що діє на території Росії.
  • Очільник "Росспівробітництва" Євген Примаков оголосив полювання на колишнього депутата Держдуми РФ Іллю Пономарьова після його заяви, що до загибелі доньки Дугіна причетний російський партизанський рух.