Помста за Оленівку: ексдепутат Держдуми РФ розповів деталі загибелі доньки кремлівського ідеолога Дугіна

Ілля Пономарьов. Фото: Ярослав Родіонов / Апостроф

Замах на ідеолога "євразійства" Олександра Дугіна та на його доньку Дар’ю Платонову, в результаті якого остання загинула, скоїв партизанський рух "Національна республіканська армія", що діє на території Росії. При цьому Дар’я не була випадковою жертвою, оскільки підтримувала вторгнення РФ в Україну, відвідувала захоплену "Азовсталь" та могла бути причетною до ідеї вбивства українських військовополонених в окупованій Оленівці Донецької області.

Про це в ефірі YouTube-каналу "Утро февраля" заявив колишній депутат Державної думи РФ Ілля Пономарьов, якій після відмови у 2014 році визнати анексію Криму Росією виїхав за її межі.

За його словами, через Telegram-канал кілька місяців тому із ним зв’язались громадяни Росії, які заявили, що займаються партизанською боротьбою на території РФ.

"Вони сказали, що займаються партизанською боротьбою. За деякими акціями, які проводились на території Росії, вони змогли довести, що це їхні акції", — розповів Пономарьов.

Політик пояснив, що партизани попросили про "методичну та матеріальну допомогу".

"Ми щось радили, щось допомагали. Десь захищали, якийсь момент був критичним — коли кілька людей потрапили під переслідування ФСБ. Ми їх евакуювали з Росії. Днями був геть критичний момент, коли кілька людей були вбиті у Волгоградській області", — додав він.

Зрештою 20 серпня активісти надіслали свій маніфест та закликали слідкувати за новинами.

"Натякнули, де саме слідкувати, й про що саме йтиметься. Ми слідкували й справді, десь о десятій годині нам надійшло повідомлення про те, що це сталося. Судячи з усього, це було просто кілька хвилин потому, як відбулась акція", — зауважив Пономарьов

Початково повідомлялося, що внаслідок вибуху загинув Дугін разом із донькою, однак зрештою стало відомо, що сам ідеолог залишився живим.

"Люди, які здійснили цю акцію, бачили, що в машині дві людини — досі чомусь російська влада не визнає втрату другої людини", — додав політик.

Він підкреслив, що, за його інформацією, планувалась ліквідація як Дугіна, так і його доньки.

"Я так розумію, що в цьому була задумка, тому що Дугін був "мозком", а Дар‘я була "руками". І велика кількість люті щодо Дар’ї Дугіної було у зв’язку з тим, що вона була на "Азовсталі", і її багато хто вважає відповідальною за Оленівку. І ось — певний елемент помсти. А Дугін, зрозуміло, — ідеолог фашизму, людина, яка взагалі ввела цей термін "Новоросія" у російський політичний лексикон", — підсумував Ілля Пономарьов.

При цьому радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк в ефірі телемарафону наголосив, що Україна не причетна до загибелі Дар’ї Дугіної.

"До підриву (Дугіної – ред.) Україна, безумовно, не має стосунку, тому що ми не кримінальна держава, якою є РФ, а тим паче не терористична держава", — зазначив він.

За словами Подоляка, росіяни нагнітають ситуацію, щоб організувати не приховану, а явну мобілізацію. За іншою версією радника ОП, в Росії зараз різні політичні угруповання воюють між собою для перерозподілу внутрішнього ідеологічного простору в середині країни.

Що відомо

  • Увечері 20 серпня у Підмосков’ї на Можайському шосе в районі селища Великі Вяземи вибухнув автомобіль Land Cruiser Prado, в салоні якого перебувала донька кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дар'я. Жінка загинула на місці, повідомив її знайомий.
  • Соратник Дугіна Петро Лундстерм повідомив, що в автомобілі мав бути сам Дугін – вони збиралися разом повертатися із російського пропагандистського фестивалю.
  • Дар'я Платонова була політичним оглядачем Міжнародного євразійського руху, який очолює її батько. В липні була внесена до санкційних списків Великої Британії.
  • Олександр Дугін – російський філософ і публіцист. Із початку 2000-х він обстоює ідеї неоєвразійства і крайнього російського етнічного націоналізму як ідеологічну платформу російської влади. Нібито має значний вплив на президента РФ Володимира Путіна.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 179. Текстовий онлайн

"Русский мір" – єресь чи неонацизм? Розбирається Костянтин Дорошенко